У Польщі закликали депортувати українських чоловіків призовного віку - ЗМІ

Читать на русском

Командувач Сухопутними військами у відставці генерал Вальдемар Скшипчак пропонує уряду Польщі, Франції, Чехії та інших країн ЄС депортувати всіх емігрантів-чоловіків призовного віку

Читать на русском
Українські чоловіки в Польщі
Поки що робота в цьому напрямку не проводиться

Командувач Сухопутними військами у відставці генерал Вальдемар Скшипчак пропонує уряду Польщі, Франції, Чехії та інших країн ЄС депортувати всіх емігрантів-чоловіків призовного віку

Командувач Сухопутними військами у відставці генерал Вальдемар Скшипчак внесе пропозицію до уряду Польщі щодо підтримки України. Він пропонує депортувати всіх чоловіків призовного віку з цієї країни. Також генерал Скшипчак переконаний, що це допоможе українцям у захисті батьківщини.

Інформацію про це передає польське видання Onet Wiadomości. За словами польського генерала у відставці Скшипчака, це буде кроком для полегшення завдання Офісу президента України Володимира Зеленського у взаємодії з українськими військовозобов'язаними, що перебувають у Польщі.

"Це має бути ініціатива для урядів у Варшаві, Парижі, Празі, та де б вони не були. Ці уряди повинні допомогти Києву здійснити депортацію", - вважає Скшипчак.

У Міністерстві закордонних справ Польщі визнали проблему, яку створює присутність українських військовозобов'язаних за кордоном, включаючи їх власну країну. Втім, наголосили, що наразі "немає жодних робіт у цьому напрямку, ні в МВС країн, ні в адміністрації".

"Ми аналізуємо, як ми можемо підтримати Україну. Ми віримо, що оптимальний шлях можна знайти на рівні Європи", - заявили у польському МЗС.

Голова Комітету з закордонних справ Сейму Польщі Павло Коваль заявив, що депортація українських військовозобов'язаних, які підлягають мобілізації на батьківщині, є незаконною. Однак Польща готова створити умови для їх власного повернення в Україну.

Депортація українців з Польщі та країн ЄС

Голова комітету закордонних справ Сейму Польщі Павло Коваль зазначив, що у разі отримання відповіді, що людина може бути мобілізована в Україні, їй відмовлятимуть у прийнятті на роботу, а також у продовженні статусу тимчасового захисту та виплатах. Коваль відмітив, що цей механізм до кінця не допрацьований, адже українці можуть залишати країну та не повертатись додому, а їхати, наприклад, у Чехію або Німеччину. 

До речі, влада Чехії офіційно пояснила, що не має легальних механізмів, якими б врегульовувалось дане питання. Відтак, українські військовозобов'язані громадяни й надалі перебуватимуть у межах цієї країни.

Загалом, підстав для депортації військовозобов'язаних чоловіків з-за кордону немає. Попри те, що ДПСУ повідомила про наміри повертати українців додому - поки що такий механізм реалізувати важко, розповів юрист Євген Воробйов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.