Зосередженість на мобілізації: Україна готується до контрнаступу наступного року - WP

Водночас не тільки Київ, а й Захід має зробити все для того, щоб посилити українську оборону

Війна, мобілізація, контрнаступ
На Україну чекають важкі місяці

У 2025 році Україна зможе забезпечити умови для нових контрнаступів. Для цього необхідно зосередитися на активній мобілізації, розвитку оборонної промисловості та зміцненні фортифікаційних споруд. За таких умов, наступного року Україна не лише збереже свої сили, але й отримає можливості для подальших наступальних операцій.

Однак найближчі місяці будуть складними. Зокрема, через важку ситуацію на фронті та пошкоджену енергетичну інфраструктуру. Про це у свої колонці для Washington Post написав журналіст Макс Бут.

"З більшою підтримкою Заходу — і зосередженістю України на мобілізації, розширенні оборонної промисловості та зміцненні фортифікацій — вона зможе не тільки утримувати свої позиції, а й створити можливості для нових контрнаступів у 2025 році. Проте попереду складні місяці, під час яких Україна намагатиметься утримати свої фронти та відновити зруйновану енергетичну інфраструктуру", - пише автор.

Бут вказує, що партнери України мають зосередитися на тому, щоб допомогти їй пережити цю зиму та стати сильнішою у 2025 році. Найважливішим пріоритетом є збільшення кількості систем ППО для захисту українських військових, інфраструктури та населення. Улітку адміністрація Байдена оголосила, що пріоритетним завданням стане постачання систем протиповітряної оборони Україні — зокрема, Patriot та NASAMS. Тим часом Румунія нещодавно схвалила відправку однієї зі своїх систем Patriot в Україну.

Це важливі кроки, але всі демократичні країни світу мають докласти більше зусиль та надіслати Україні якомога більше систем ППО, вказує автор. Наприклад, Ізраїль міг би передати свої старі системи Patriot — саме це уряд Нетаньягу вже обговорював з адміністрацією Байдена.

Союзники України також мають терміново доставити більше обладнання для ремонту енергетичної інфраструктури та для будівництва фортифікацій; особливо корисними були б броньовані бульдозери, такі як Caterpillar D9, пише журналіст. Такод для того, щоб зробити Україну більш самостійною, іноземні донори повинні інвестувати більше в розвиток української оборонної промисловості. У липні компанія Northrop Grumman стала першою американською компанією, яка підписала угоду про виробництво боєприпасів — зокрема середньокаліберних снарядів — безпосередньо в Україні. Вкрай важливо, щоб інші західні виробники зброї наслідували їх приклад.

Найсуперечливіший запит України - який Зеленський, безумовно, повторюватиме протягом тижня - це дозвіл використовувати західні системи озброєнь для ударів по військових цілях на території Росії, йдеться у колонці. Байден уже надав ракети ATACMS американського виробництва (з дальністю близько 300 км), проте поки що не дав дозволу на їх використання для ударів по об'єктах, що розташовані всередині Росії.

"Обережність Байдена частково пояснюється страхом провокувати Росію, а також сумнівами щодо того, що обмежена кількість ракет ATACMS зможе суттєво вплинути на таку величезну країну, як Росія. Але якщо Путін не був спровокований на ядерний удар після того, як Україна вторглася на російську територію, навряд чи він зробить це у відповідь на удари по військових об’єктах. Ракети ATACMS не є «чудо-зброєю» — ніяка зброя не є такою — проте вони можуть бути ефективними для ураження авіабаз, військових баз, складів боєприпасів, логістичних вузлів та інших важливих цілей, що зменшить кількість живої сили та боєприпасів, які Росія може задіяти проти України. Байден повинен дати Зеленському цей дозвіл", - вважає Бут.

Україна бореться за дозвіл бити вглиб РФ

The Economist 2 вересня спрогнозував, що у президента України Володимира Зеленського залишається остання нагода переконати Байдена та отримати дозвіл на далекобійні удари по РФ. На думку видання, цей шанс - зустріч на Генасамблеї ООН, яка відкрилася 22 вересня у Нью-Йорку. Зеленський підтвердив, що він зустрічатиметься з Байденом і хоче домогтися дозволу на далекобійні удари по РФ американською зброєю.

Водночас 14 вересня The Guardian написала, що Лондон і Вашингтон схвалили удари Storm Shadow по Росії, але офіційно про це не оголошували. Радник Білого Дому Джон Кірбі говорив, що США не змінить свою позицію щодо ударів вглиб РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube