Віртуальна SIM-карта виконує ті самі функції, що й фізична, але вбудована безпосередньо в пристрій і активується програмно
У Приват-24 запустили нову послугу - продаж цифрових SIM-карт мобільного зв'язку. Користувачі можуть підключитися до Київстару та Лайфселл за декілька хвилин, оформивши eSIM прямо у застосунку. Про це повідомили у пресслужбі ПриватБанку.
eSIM (embedded SIM) — це віртуальна SIM-карта, яка виконує ті самі функції, що й фізична, але вбудована безпосередньо в пристрій і активується програмно — без потреби вставляти картку в слот. Вона не потребує окремого фізичного слота в смартфоні, що дозволяє використовувати до 5 eSIM одночасно, поєднувати фізичну SIM із цифровою, а також забезпечує додатковий рівень безпеки: у разі втрати телефону SIM-карту не можна витягнути чи підмінити. Щоб придбати цифрову SIM-карту треба зробити лише кілька кроків:
Українські мобільні оператори завдяки ініціативі Міністерства цифрової трансформації надають можливість резервування мобільних номерів загиблих чи зниклих безвісти захисників України. Це дає номеру змогу ще певний час не надходити в продаж, повідомляло видання Hromadske.
Наприклад, Водафон ухвалив рішення, що не буде використовувати всі деактивовані номери протягом двох років, і для цього не потрібно додатково звертатися до оператора. У компанії зазначили, що пішли на такий крок, «попри обмежений номерний ресурс». Аби надалі продовжити дію номера телефону, достатньо поповнити рахунок на суму від 5 грн.
Що стосується Київстару, то номери телефону можуть бути деактивовані, якщо абонент не здійснює жодних активних дій із SIM-карткою протягом 6 місяців — для абонентів контрактної форми обслуговування, та 365 днів — для абонентів передплати. А втім, родичі загиблої чи зниклої безвісти людини можуть звернутися до Київстару із заявою на продовження терміну його дії, і тоді номеру продовжать термін дії ще на два роки. У компанії зазначили, що подати запит можна через їхній контактний центр (0 800 300 466) або у фірмовому магазині мережі.
Мобільний оператор Лайфселл на запит Мінцифри надав можливість резервування номерів загиблих чи зниклих військових на 12 місяців з моменту деактивації. Для цього потрібно звернутися до служби підтримки оператора (0 800 205 433), зазначити номер, який треба зарезервувати, та від кого надійшло звернення (батько, мати, дружина). Після резервування номера абоненту, який звертався в контакт-центр, на цей номер надходить SMS із рішенням щодо запиту. У компанії уточнили, що резервування можливе лише для активних на момент звернення номерів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.