Мешканців Харкова закликають прийти у сад Шевченка: акцію протесту анонсували одночасно Харківський антикорупційний центр та "Накипіло"
В Україні у середу, 23 липня, продовжуються акції протесту проти закону, який обмежує діяльність НАБУ. І до цього доєднається і Харків. Мітинг відбудеться у саду Шевченка.
Акцію анонсували одночасно Харківський антикорупційний центр та "Накипіло". Початок запланований на 18:00.
Люди вирішили зібратися не поблизу пам'ятника Шевченка, а ближче до станції метро "Університет" (у бік Палацу дитячої та юнацької творчості). Все це - через загрозу російських обстрілів.
Учасників просять взяти аптечки та у випадку тривог переміщуватися до переходу станції метро. Протести були заплановані ще до того, як Зеленський, підписав закон №12414, який обмежує повноваження САП і НАБУ, хоча 22 липня, коли вони почалися в інших містах, у Харкові цього не відбувалося.
"Харків проти законопроєкту #12414, або за крок до авторитаризму. Друзі, ми бачимо усі ваші запити та дзвінки щодо проведення акцій на кшталт тих, що сьогодні відбуваються у Києві, Львові, Дніпрі. Дякуємо усім, хто не підтримує демонтаж НАБУ і САП. Ще трохи жевріє надія (уже майже ні), що президент не підпише законопроєкт про знищення антикорупційної вертикалі. Пам'ятаймо, що наш головний ворог за 25 км від Харкова (це і є причина сьогоднішньої стриманості), але ми не дамо зруйнувати демократичну Україну", - йдеться у повідомленні ХАЦ.
22 липня ВР ухвалила в цілому законопроєкт №12414. Пізно ввечері закон підписав Зеленський. Інформатор зібрав інформацію про те, що саме сталося 22 липня у Верховній Раді.
Фактично тепер керівник САП стає номінальною фігурою, а НАБУ втрачає незалежність і перетворюється на підрозділ Генпрокуратури. В НАБУ та САП наголошували, що антикорупційна інфраструктура України, вибудувана з 2015 року разом із міжнародними партнерами, буде зруйнована.
В Україні 22 липня пройшли протести проти знищення антикорупційних органів. Масові акції відбулися у Києві, Львові, Одесі та Дніпрі.
В Єврокомісії вже заявили, що згортання боротьби з корупцією унеможливить вступ України до ЄС.
Нагадаємо, у 2024 році за даними соцопитування соціологічної групи "Рейтинг" українці зазначили, що корупцію вважають гіршим лихом, ніж війну.