У Польщі з потягів на землю висипали рекордну кількість українського зерна: Київ обурений і заявляє про диверсію

Читать на русском

Українське зерно зберігалось в опломбованих залізничних вагонах та їхало транзитом через Польщу до інших країн

Читать на русском
Висипане у польщі українське зерно
На місці зараз працює поліція

Українське зерно зберігалось в опломбованих залізничних вагонах та їхало транзитом через Польщу до інших країн

У Польщі невідомі знову висипали українське зерно. Пошкоджено понад десять вагонів. Рекордна кількість агропродукції наших фермерів валяється просто на землі. Україна вже відреагувала і заявила про диверсію.

Як пише "Польське радіо", невідомі пошкодили понад вісім вантажних вагонів та висипали всю українську кукурудзу. Це сталося в Куявсько-Поморському воєводстві, а саме, поблизу Бидгоща, на станції Котомеж. Зазначимо, що це досить далеко від українського кордону.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков зреагував на ситуацію з висипаним зерном. Він заявив, що вся сільськогосподарська продукція перевозиться в опломбованих вагонах і транзитом направляється до інших країн.

"Як довго уряд і польська поліція дозволятимуть цьому вандалізму продовжуватись? Ми суворо дотримуємося закону. А ви?", - запитав він.

Мінінфраструктури повідомило про пошкодження 160 тонн українського зерна. Зазнчається, що вантаж прямував транзитом до порту Гданськ, звідки мав їхати до інших країн. У відомстві заявили про диверсію.

"Новий акт вандалізму – вночі з 24 на 25 лютого на станції Котомеж була розсипана українська агропродукція з 8 напіввагонів. Вантаж прямував транзитом до порту Гданськ, звідки направлявся до інших країн світу", - йдеться у повідомленні.

Судячи з фото, які публікує Мінінфраструктури, це наймасованіша диверсія за весь час, з моменту протестів на кордоні Польщі. Також у мережі шириться відео, на якому видно, як українське зерно лежить на землі. Там можна побачити понад десять пошкоджених вагонів.

Зерно на кордоні Польщі й України

Протестувальники й на кордоні вже не раз висипали зерно. Вперше це сталося 11 лютого. Пізніше подібний інцидент трапився 23 лютого, а потім і 24 лютого, коли невідомі особи завдали шкоди трьом зерновозам, висипавши ріпак прямо на землю. Ці події відбулися на залізничному пункті пропуску "Дорогуськ".

23 лютого уряд України запропонував Польщі "План взаємопорозуміння" щодо деблокади кордону. План включає п'ять кроків, спрямованих на вирішення конфлікту, пов'язаного з аграрним експортом, та на будівництво партнерських стосунків з Польщею. У разі відхилення Польщею цього плану Україна залишає за собою право на дзеркальну відповідь на блокування поляків.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сергій Марченко, очільник Мінфіну, ділиться своїми думками щодо коштів, які витрачає Росія на обстріли України та наскільки довго вони зможуть це фінансувати. Він також пояснить, чому на це не варто звертати увагу, а зосередитися на інших аспектах. Ми також обговоримо тему мобілізації 500 тисяч осіб: чи є у держави кошти на таку масштабну мобілізацію та скільки всього платників податків потрібно на одного військового. Все це ви дізнаєтесь з нашого відео. Приємного перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.