Польські протестувальники розсипають українське зерно: посольство України звернулося до поліції

Читать на русском

Київ закликає Варшаву відреагувати на ганебні інциденти зі знищенням української агропродукції

Читать на русском
Поляки нищать українське зерно
Правоохоронці поки що особливо не реагують на подію

Київ закликає Варшаву відреагувати на ганебні інциденти зі знищенням української агропродукції

На західних кордонах продовжується страйк польських фермерів. Останні дозволяють собі зрізати пломби з українських зерновозів та висипати зерно просто на асфальт. З цього приводу посольство України вже звернулося до поліції.

Київ вимагає від Варшави розібратися у цих ганебних інцидентах. Наголошується, що така форма протесту є недоречною для цивілізованої країни, пише "Європейська правда" з посиланням на посла Василя Зварича. 

В українському дипломатичному відомстві кажуть, що методи, які використовують поляки, не повинні толеруватися в цивілізованих європейських країнах. Не кажучи вже про моральну сторону питання. Посольство України розцінює ситуацію як провокацію.

"Тому ми вимагаємо знайти і притягнути винних до відповідальності. Польські органи влади мали б рішуче відреагувати в правовому полі на цей ганебний і образливий для українців і більшості поляків злочин і не дозволити подібних варварських дій в майбутньому", - зазначили в дипвідомстві.

Посол Зварич окремо додав, що посольство і генеральне консульство України в Любліні невідкладно звернулися до польської поліції з вимогою відкрити справу за фактом "цього ганебного злочину". За його даними, польська поліція відкрила провадження і розпочала необхідні процедури, однак конкретної реакції поки що немає.

Українські дипломати наразі перебувають на зв’язку з водіями постраждалих вантажівок. Фури, які зупинили фермери і висипали з них частину зерна, були опломбовані після митних процедур і мали їхати транзитом до Литви. 

Що коїться на кордоні: протест польських фермерів 

Нагадаємо, з 9 лютого фермери з усієї Польщі розпочали чергову акцію протесту. Очікується, що вона триватиме місяць. Протестувальники знову почали блокування доріг і прикордонних переходів з Україною.

А 11 лютого біля КПП "Дорогуськ" мітингарі висипали частину зерна з українських вантажівок, які перетнули кордон. Це викликало обурення в Україні, адже країна перебуває у стані війни, а за цей врожай бійці ЗСУ платять кров'ю та життям. 

Причина цих фермерських протестів - не тільки і не стільки в Україні. Нам, скоріше, просто дещо не пощастило. Фундаментальний же корінь проблеми - неефективна політика Брюсселю, яка фактично вбиває сільськогосподарську галузь в Європі. Адже фермери наразі страйкують не тільки в Польщі, але й по всьому ЄС. На фоні значного посилення регуляції ринку та норм виробництва українське зерно потрапляє на європейський ринок, навіть близько не відповідаючи стандартам. Це і викликає обурення фермерів.

Зрозуміти аграріїв з Євросоюзу можна. Їх, природно, значно більше хвилює власний заробіток, а не проблеми України. Однак в будь-якому разі знищувати український врожай таким зухвалим чином - абсолютно неприпустимо. 

Нагадаємо також, що на київській Троєщині триває будівництво верхової гілки з'їзду з Подільсько-Воскресенського мосту. Як саме проєктувальники продумали проїзд транспорту, і від яких варіантів вирішили відмовитися - розкриває інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.