Країни ЄС погодилися продовжити тимчасовий захист для біженців з України: нова дата

Читать на русском

Механізм не вимагає розгляду індивідуальних заяв для біженців, які не можуть повернутися до країни походження

Читать на русском
Механізм не вимагає розгляду індивідуальних заяв для біженців
Біженці з України

Механізм не вимагає розгляду індивідуальних заяв для біженців, які не можуть повернутися до країни походження

Щоб забезпечити стабільну ситуацію для понад 4 мільйонів українських біженців, які зараз проживають у країнах ЄС, Рада ЄС ухвалила 28 вересня продовжити з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року тимчасовий захист для людей, які тікають від російської агресії. Механізм передбачає негайний захист громадян ще на один рік.

Про продовження тимчасового захисту для українців ще на рік повідомляється на офіційному сайті Ради ЄС. Механізм тимчасового захисту запровадили 4 березня 2022 року, всього через кілька днів після широкомасштабного вторгнення російських збройних сил в Україну. Потім його автоматично продовжили на рік.

Цим механізмом передбачено негайний і колективний захист всіх, хто тікає від війни в Україні, і він не вимагає розгляду індивідуальних заяв, для біженців, які не можуть повернутися до країни походження. Це має на меті зменшити тиск на національні системи надання притулку та надати переміщеним особам узгоджені права в ЄС, зокрема право на проживання, доступ до ринку праці та проживання, медичну допомогу, соціальну допомогу та доступ дітей до освіти.

У результаті політичної домовленості в четвер, 28 вересня, Рада повинна була офіційно прийняти рішення про продовження тимчасового захисту. Це сталося після завершення юридичної та лінгвістичної перевірки нових правил та їх перекладу на всі мови ЄС.

Як повідомляє брюссельський кореспондент RMF FM Катажина Шиманська-Боргінон, Польща хотіла відкласти це рішення, спершу вимагаючи домовленостей щодо коштів для біженців. Однак решта країн ЄС чекати не захотіли.

Що таке тимчасовий захист у ЄС?

Тимчасовий захист – це інструмент, який ЄС активує у виняткових обставинах у разі масового напливу біженців. Директива ЄС про тимчасовий захист була прийнята в 2001 році після прибуття великої кількості переміщених осіб до Європи після збройних конфліктів на Західних Балканах, особливо з Боснії та Герцеговини та Косова.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Німеччина планує значно скоротити допомогу українським біженцям. 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.