У Німеччині знайшли останки українських солдатів, яких 80 років вважали зниклими безвісти

Читать на русском

Їхні останки та жетони знайшли українські студенти

Читать на русском
У Німеччині знайшли останки українських солдатів, яких 80 років вважали зниклими безвісти

Їхні останки та жетони знайшли українські студенти

У Німеччині знайшли останки українських солдатів, яких 80 років вважали зниклими безвісти. Дослідники знайшли родичів одного з них.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба передає Інформатор.

У 2021 році в одному з районів Бремена на півночі Німеччини розпочалася підготовка до будівництва. Майданчик повинен був розташовуватися на місці засипаного піском колишнього цвинтаря часів ІІ Світової війни. Місцевим жителям це місце поховання радянських військовополонених та примусових робітників було відоме як "Російський цвинтар". Українські дипломати в Гамбурзі дізналися про плани будівництва. Вони розуміли, що серед радянських військовополонених та примусових робітників могли бути українці.

"Наші дипломати разом із місцевими активістами звернулися до місцевої влади та наполягли на важливості для України дослідження цього місця та гідного вшанування всіх жертв. Ми домоглися призупинення будівництва та проведення ретельного історичного дослідження, яке розкрило сенсацію", - сказав Кулеба.

Після війни американська армія задокументувала на цвинтарі 772 поховання. Але у 1947-1948 роках перепоховали лише 456. Потім розкопки з незрозумілих причин зупинили, а сам цвинтар засипали двометровим шаром піску. Понад 300 поховань могли залишатися забутими та без належного вшанування.

Завдяки роботі дипломатів, влада Бремена оголосила про початок масштабних археологічних розкопок. Робота розпочалася у серпні 2021 року. Саме п'ять українських студентів знайшли перші знахідки (кістки, солдатські номерні жетони). Серед них був жетон №14683, який знайшов студент Олександр Глущенко. Жетон належав українському солдатові Іванові Пастернаку. Дослідники Національного музею історії України у Другій світовій війні знайшли його родичів у Львові — доньку Марію Іванівну та трьох онуків, Василя, Лідію та Галину.

"Крім Пастернака ми вже знайшли ще двох українських воїнів, Сергія Селіка (Зеліка), уродженця Київської області 1921 р.н., та Миколу Ковальчука 1915 р.н. з Волині. Родичів Сергія спільними зусиллями з музеєм вже вдалося знайти, а родичів Миколи ще шукають. На розкопках ще є ідентифіковані останки, тому незабаром на нас можуть чекати нові відкриття. Розкопки триватимуть до березня", - зазначив Кулеба.

Глава МЗС України пообіцяв забезпечити гідне вшанування українців та інших військовополонених, останки яких можуть знайти під час розкопок. Він також продовжить вимагати належного визнання та вшанування на міжнародному рівні. 

 

У Німеччині знайшли останки українських солдатів, яких 80 років вважали зниклими безвісти 1

Нагадаємо, у Рівному розкопали масове поховання жертв Голокосту Крім того, в Україні створили онлайн-сервіс для відстеження місць поховання українських емігрантів.

Також Інформатор писав, що Рада схвалила створення Національного військового цвинтаря

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі « Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.