Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив про плани скоротити виплати Bürgergeld та запровадити суворіші правила для безробітних. Очікується перехід до базового доходу з 2026 року
Уряд Німеччини готується переглянути правила виплат Bürgergeld — соціальної допомоги для безробітних або тих, хто заробляє недостатньо. Такі виплати отримують і українські біженці. Канцлер Фрідріх Мерц заявив, що підтримка залишиться для тих, хто її дійсно потребує, але система має стати жорсткішою.
Як підкреслив Мерц в ефірі ARD 13 липня, всі хто може працювати, той має працювати. Без винятків.
"Люди, які можуть працювати, мають працювати", — зазначив Мерц.
Серед запланованих змін — запровадження обмежень на орендну плату, перевірка площі житла, а також боротьба з тіньовою зайнятістю. Мерц наголосив, що з 2026 року Німеччина планує перехід до базового доходу, що дозволить заощадити мільярди євро.
"Можна заощадити більше, ніж один чи два мільярди", — заявив канцлер, додавши, що зміни відбуватимуться поступово.
У 2024 році понад 826 тисяч німців, попри офіційну зайнятість, не змогли прожити на свої зарплати — вони отримали доплати на суму 7 мільярдів євро. Серед одержувачів "бюргергельду" — й українські біженці, які втекли від війни.
Возз'єднання сімей для біженців з обмеженим статусом захисту у Німеччині призупинять на два роки. Більшість у Бундестазі схвалила відповідний урядовий законопроєкт. Дебати щодо цього питання часом ставали "гарячими". Щоправда, передбачені і винятки, але лише у скрутних ситуаціях.
Німеччина з 2023 року, коли посилила контроль на кордонах з іншими країнами ЄС, відмовила у в'їзді десяткам тисяч іноземців. І кожен п'ятий з них – українець. Більше відмов отримували лише сирійці.