Центр зможе знову відкритися, тільки якщо в країні створять достатньо додаткових місць для довгострокового притулку
Центр прийому українських біженців Jaarbeurs у місті Утрехт у Нідерландах повністю закрили. Притулок переповнений, бо переселяти людей нікуди. Він відновить роботу, коли в Нідерландах буде створено більше житла для біженців.
Про це повідомляє RTV Utreht. Українці могли зареєструватися в Jaarbeurs і віддихатися. Звідти їх переселяли в довгострокове житло в інших частинах країни, бажано протягом дня. У лютому притулок був частково закритий через переповненість. Умови проживання ускладнилися через довгі черги до санвузлів і недостатню приватність для біженців, що спонукало владу до закриття центру для нових осіб.
19 серпня Регіон безпеки Утрехта повідомив, що центр прийому закривається повністю. Причиною є переповненість місць.
"Неможливо перевести людей, розміщених у HUB Jaarbeurs, в інші місця в країні. Заповненість пунктів прийому по країні становить 99,8%, а для розміщення людей залишилося приблизно 100 ліжок", - пояснили в урядовій організації.
Щотижня до Нідерландів прибуває понад 300 українців, переважно сім'ї з дітьми. Для того щоб відновити роботу центру прийому Jaarbeurs, необхідно терміново створити додаткові місця розміщення. Центр розрахований на розміщення 140 осіб, які могли б побути там протягом 24 годин, перш ніж отримати житло в іншому місці країни. Через те, що людей нікуди переселяти, новоприбулі затримуються надовго і не звільняють місця для наступних людей.
У Раді у справах біженців закликають уряд взяти під контроль проблеми з прийомом українських біженців, які тривають місяцями. Тепер новоприбулі українці, які реєструються вперше, повинні самі шукати житло. Організація роботи з біженцями стурбована тим, що людей відправляють з муніципалітету в муніципалітет і вони не можуть знайти притулок. За останні кілька тижнів вони отримали кілька повідомлень про людей, які спали на вулиці або в автомобілях, бо їм не знаходили місце.
На сторінці для українських біженців help-ukraine.nl у зв'язку із закриттям центрів прийому радять скористатися міжнародними платформами з пошуку житла, наприклад, booking.com, Airbnb. У пригоді можуть стати і волонтерські ініціативи:
Зареєструватися після прибуття можна у будь-якому муніципалітеті Нідерландів. Якщо в муніципалітеті немає вільного місця, він зв'яжеться із Регіональним координаційним центром з розподілу біженців (RCVS). Якщо муніципалітет відмовляється запропонувати притулок і не шукатиме інше місце, можна звернутися до Нідерландської ради у справах біженців.
Українські біженці у двох графствах Ірландії отримали листи від Департаменту інтеграції, що їм треба буде переїхати. Зокрема, 144 українцям у графстві Корк треба буде переселитися з громад, де вони вже облаштувалися, такі самі листи отримали деякі переселенці у графстві Керрі. Більшості дали час на переїзд до 25-31 серпня, але багато хто ще не знає, куди саме вони їдуть. У листах також зазначено, що Департамент більше не може надавати житло для домашніх тварин. Тому біженцям доведеться вжити "відповідні заходи" щодо своїх улюбленців.
А ось Чехія посідає третє місце у Європейському Союзі за кількістю прийнятих українських біженців. У цій країні перебуває під захистом 338 736 людей - це статистика на початок травня 2024 року. Біженці з України проживають у кожному краї Чехії, та найбільша концентрація у великих містах. Станом на початок квітня 116 тисяч людей вже отримали візові наліпки. Решту мають терміни візиту до відділень МВС до вересня 2024 року.
Дедалі більше українських біженців планують залишитися за кордоном після війни. Водночас Європа боїться напливу "енергетичних біженців" з України із настанням холодів. Також раніше повідомлялося, скільки заробляють біженці в Німеччині та Нідерландах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.