"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Департамент інтеграції скорочує кількість контрактів на розміщення українських біженців, українців масово переселяють з обжитих місць
Українці в Ірландії зіткнулися із проблемою щодо житла. Сім'ї біженці переселяють в нові центри або ж вони опиняються під загрозою виселення. Причина полягає у тому, що Департамент інтеграції скоротив кількість контрактів на розміщення людей з багатьма постачальниками послуг.
Як пише The Times, українським біженцям доводиться переселятися, знову повертаючись до того, з чого починали. Переїзд з однієї громади в іншу після тривалого періоду інтеграції став справжнім випробуванням для багатьох сімей, які встигли обжитися на новому місці.
"Є сім'ї з дітьми - дітям доводиться змінювати школу. Це стрес. Ми намагаємося інтегрувати людей у Вексфорді, щоб вони почувалися комфортно, але ваше життя - це не те, що ви можете спакувати у валізу і перевезти в інше місце", - цитує видання місцеву чиновницю Ольгі Іамтсун, яка опікується питаннями місцевого розвитку у Вексфорді.
Департамент інтеграції заявив, що постачальник послуг із надання житла не завжди відповідає необхідним стандартам обслуговування. А тому досить багато угод довелось розірвати. Є й економічний аспект щодо такого рішення: влада хоче повернути житло в приватний сектор і забезпечити співвідношення ціни та якості, а також посилити нагляд.
За інформацією The Times, станом на 21 липня вже переселили 2 522 українці. У департаменті визнають, що людям, яких переселяють, нелегко. Але житло, що фінансується державою, може бути замінено. Ті, хто хоче залишитися в вподобаному населеному пункті, можуть знайти собі житло самостійно, але не всі можуть це зробити на практиці, а оренда - дуже дорога.
Нещодавно уряд Ірландії затвердив нові правила для біженців з України. Нові умови передбачають зменшення фінансової допомоги та вимагають від людей швидше шукати самостійне житло. Виплати будуть скорочені для 2 500 людей. Від 2022 року ці виплати вже кілька разів скорочувалися: для новоприбулих українських біженців розмір щотижневої виплати урізали до 38,80 євро і 29,80 євро на дитину, що відповідає рівню допомоги для шукачів притулку. На початку ця сума становила 220 євро на тиждень.
Нагадаємо, уряд Ірландії ще не прийняв рішення про подальший захист українців після закінчення дій Директиви ЄС у березні 2025 року. Через цю та інші причини потік українців до Ірландії різко знизився, адже вижити у країні з високим рівнем достатку, починаючи з нуля, доволі складно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.