Українських біженців в Ірландії зненацька почали переселяти: самі ірландці назвали цей план жорстоким

Місцеві політики критикують такі заходи уряду, бо українці вже інтегрувалися у місцеві громади

Ірландія будинки, українські переселенці у Європі

Українські біженці у двох графствах Ірландії отримали листи від Департаменту інтеграції, що їм треба буде переїхати. Зокрема, 144 українцям у графстві Корк треба буде переселитися з громад, де вони вже облаштувалися, такі самі листи отримали деякі переселенці у графстві Керрі. Більшості дали час на переїзд до 25-31 серпня, але багато хто ще не знає, куди саме вони їдуть.

У листах також зазначено, що Департамент більше не може надавати житло для домашніх тварин. Тому біженцям доведеться вжити "відповідні заходи" щодо своїх улюбленців, пише 18 серпня Irish Examiner.

У Департамент інтеграції пояснюють, що уряд продовжує зменшувати кількість контрактів на розміщення українських біженців. Це пов'язано зі скороченням кількості людей, які потребують житла від держави.

Уряд Ірландії таким чином виступає на захист запущеного ним процесу переселення українських біженців. Проте низка місцевих політиків критикує уряд, його "бюрократичні розрахунки" та переселення, що ускладнює життя українцям, які й так уже натерпілися через війну. Зокрема лідерка соціал-демократів Холлі Кернс зазначила, що дії уряду щодо "викорінення" людей, інтегрованих у місцеві громади, за короткий термін без ясності щодо їхнього кінцевого пункту призначення є "жорстокими та контрпродуктивними".

"Ці сім’ї оселилися в громадах, вони мають роботу, їхні діти навчаються в школах і мають сильні дружні зв’язки", - розповіла політик.

Вона додала, що українські сім'ї пережили травму під час втечі від війни, і місцеві громади у Корку та Керрі доклали надзвичайних зусиль, щоб прийняти їх та допомогти їм інтегруватися.

"Тепер ці зусилля знищуються жорстоким бюрократичним розрахунком, який мало звертає увагу на життя, щастя та благополуччя цих людей", - зазначила Холлі Кернс.

Проте урядові чиновники наполягають, що надане українцям житло було тимчасовим і "завжди було зрозуміло", що їх можуть переселити. Також вони "розуміють, що це нелегко для людей" і що переїзд може бути дуже руйнівним. Чиновники зазначили, що під час переселення українців докладаються всі зусилля, щоб це відбувалося локально, але це не завжди можливо.

На середину літа з цією проблемою зіткнулися вже тисячі українців, зазначала у липні The Times. За інформацією видання, станом на 21 липня вже переселили 2 522 українці.

У департаменті інтеграції визнають, що людям, яких переселяють, нелегко, але система допомоги влаштована так, що житло, яке фінансується державою, може бути замінено, пише The Times. Ті, хто хоче залишитися в вподобаному населеному пункті, можуть знайти собі житло самостійно, пропонує влада Ірландії - усвідомлюючи, що не всі можуть це зробити на практиці, а оренда - дуже дорога. 

Українці в Ірландії

Нещодавно уряд Ірландії затвердив нові правила для біженців з України. Нові умови передбачають зменшення фінансової допомоги та вимагають від людей швидше шукати самостійне житло. Виплати будуть скорочені для 2 500 людей. Від 2022 року ці виплати вже кілька разів скорочувалися: для новоприбулих українських біженців розмір щотижневої виплати урізали до 38,80 євро і 29,80 євро на дитину, що відповідає рівню допомоги для шукачів притулку. На початку ця сума становила 220 євро на тиждень.

Водночас попри скорочення допомоги та погіршення умов журналісти агентства Укрінформ у липні 2024 року включили Ірландію до десятки країн з найкращими виплатами для українців. У рейтингу вони вказали, що виплата українським біженцям в Ірландії  становить 824 євро на місяць.

Нагадаємо, уряд Ірландії ще не прийняв рішення про подальший захист українців після закінчення дій Директиви ЄС у березні 2025 року. Через цю та інші причини потік українців до Ірландії різко знизився, адже вижити у країні з високим рівнем достатку, починаючи з нуля, доволі складно. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube