Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Засланими дипломатами виявилися офіцери розвідки
Москва таємно хотіла призначити в посольство рф, що в Нідерландах дипломатами - офіцерів розвідки. Їх підозрюють в шпіонажі й висилають з країни. До того ж влада країни вирішила, закрити консульство Нідерландів у Санкт-Петербурзі та зупинити роботу російського торгового офісу в столиці — Амстердамі.
Про це йдеться у заяві МЗС Нідерландів.
"Низка російських дипломатів повинна буде покинути Нідерланди. Генеральне консульство Нідерландів у Санкт-Петербурзі доведеться тимчасово закрити через брак персоналу. Уряд також вирішив, що російське торговельне представництво в Амстердамі має бути закрите" - йдеться у заяві.
На те, щоб покинути Нідерланди російським підставним дипломатам дали два тижні. Російському торговельному представництву в Амстердамі виділили на закриття три дні, а генеральне консульство Нідерландів у Санкт-Петербурзі планують закрити за два. А от Посольство Нідерландів у Москві поки закривати не будуть.
"Попри численні спроби Нідерландів знайти рішення, Росія продовжує намагатися отримати офіцерів розвідки в Нідерландах під дипломатичним прикриттям. Ми не можемо і не допустимо цього. Водночас важливо, щоб посольства залишалися відкритими як канал зв'язку, навіть зараз, коли відносини з Росією складніші, ніж будь-коли" – пояснив глава МЗС Нідерландів Вопке Хукстра.
Водночас як заявили в МЗС Нідерландів, Росія вже рік відмовляється видавати візи голландським дипломатам для укомплектування Генерального консульства в Санкт-Петербурзі та посольства в Москві. Тому уряд країни вирішив, що російське посольство в Гаазі не може мати більше дипломатів, ніж посольство Нідерландів у Москві.
Нагадаємо, у березні 2022 року, після вторгнення Росії в Україну Нідерланди вигнали 17 російських розвідників з посольства рф. У відповідь Росія вислала 15 голландських дипломатів. З цього моменту велися переговори про розміщення нових дипломатів з обох сторін. Однак безрезультатно.
У п'ятницю, 17 лютого, президент України Володимир Зеленський заявив, що обговорив із прем’єром-міністром Нідерландів Марком Рютте перспективи створення в Гаазі спеціального трибуналу щодо злочину російської агресії. Глава держави зазначив, що саме Нідерланди стали безперечним світовим лідером в організації міжнародного розслідування воєнних злочинів рф і прикладом міжнародної роботи щодо притягнення до відповідальності вбивць. Своєю чергою Рютте зазначив, що утворення спецсуду потребує рішення у консультації з партнерами, але його уряд готовий розглядати Гаагу як місце.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.