У NASA сфотографували медузоподібну галактику

Галактика знаходиться в сузір'ї Секстанта

NASA
Телескоп NASA сфотографував ще одну медузоподібну галактику

Космічний телескоп NASA/ESA Hubble сфотографував медузоподібну галактику JO204. Вона знаходиться в сузір'ї Секстанта. Деталі розповіли в обсерваторії.

Зазначається, що галактика розташована на відстані майже 600 мільйонів світлових років від нашої планети. Науковці говорять, що тонкі газові стрічки під JO204, які схожі на плавучі "щупальця" медузи, є результатом інтенсивного астрономічного процесу, відомого як швидкісний напір. Подібні галактики відчувають різкий тиск через свій рух проти міжгалактичного середовища. В результаті з них виділяється їхній більш слабко зв’язаний газ.

Медузоподібна галактика JO204. Фото: NASA/ESA
Медузоподібна галактика JO204. Фото: NASA/ESA

Що таке медузоподібна галактика

Медузоподібні галактики - це тип галактик, що спостерігаються в скупченнях і виникають під дією лобового тиску газу, що натікає на них. Лобовий тиск видуває газ в міжгалактичне середовище, викликаючи спалахи зореутворення вздовж газового хвоста. У результаті ці події можуть уповільнити утворення зір у медузоподібних галактиках (оскільки галактикам для цього потрібен газ). Згодом у всіх таких галактиках закінчується газ, і зореутворення припиняється. Як наслідок, медузоподібні галактики в скупченні швидше перестають утворювати нові зорі, ніж сусідні галактики. Однак механізм утворення зір, що містяться в цих газових потоках, досі залишається загадкою.

Дані космічного телескопа Габбл свідчать про те, що галактики-медузи виникають, коли спіральні галактики розриваються на частини, коли вони рухаються до щільних скупчень галактик. Напрямок і положення щупалець показують, як рухається галактика, зазвичай до центру скупчення. Зорі із зовнішніх країв спіральної галактики втягуються в скупчення, руйнуючи його характерну форму. З часом уся спіральна галактика втягується в скупчення, де вона зливається з іншими галактиками, утворюючи еліптичну галактику.

Нагадаємо, NASA обрало склад екіпажу місії до Місяця. Там вперше побуває жінка.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube