Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Це буде десятиденна місія чотирьох астронавтів
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) оголосило імена чотирьох астронавтів, які у 2024 році облетять Місяць. Це відбуватиметься у рамках місії Artemis-2 ("Артеміда-2"). Так, до складу місії увійшли: Рід Вайсман, Віктор Гловер, Крістіна Кох та Джеремі Гансен.
Про це йдеться на сайті NASA. Кох стане першою жінкою-астронавтом, яка коли-небудь брала участь у місячній місії, натомість Гловер буде першим темношкірим астронавтом у цій місії.
Для Вайсмана це буде другий політ у космос, раніше він працював бортінженером на борту Міжнародної станції в Експедиції 41 з травня по листопад 2014 року. Вайсман провів у космосі понад 165 днів, у тому числі майже 13 годин як провідний космонавт під час двох виходів за межі орбітального комплексу. Обіймав посаду керівника Офісу астронавтів з грудня 2020 року по листопад 2022 року.
Ця місія стане другим космічним польотом Гловера, який до цього був пілотом екіпажу SpaceX Crew-1 NASA, що приземлився 2 травня 2021 року після 168 днів перебування в космосі. Як бортінженер на борту космічної станції під час Експедиції 64 він брав участь у наукових дослідженнях, демонстрації технологій та в чотирьох виходах у відкритий космос. Кох також здійснить свій другий політ у космос в рамках місії "Артеміда 2". Вона працювала бортінженером на борту космічної станції в експедиціях 59, 60 і 61. Кох встановила рекорд найдовшого одиночного космічного польоту жінки, провівши в космосі 328 днів, і брала участь у першому жіночому виході у відкритий космос.
Представник Канади Гансен здійснить свій перший політ у космос. Полковник збройних сил Канади та колишній льотчик-винищувач, Гансен має ступінь бакалавра наук у галузі космічної науки в Королівському військовому коледжі Канади в Кінгстоні, Онтаріо, і ступінь магістра наук у галузі фізики в тому самому навчальному закладі у 2 000 році.
"Вперше за більш ніж 50 років ці люди — екіпаж "Артеміди II" - стануть першими людьми, які полетять до околиць Місяця. Ця місія відкриває шлях до розширення досліджень людини в космосі та відкриває нові можливості для наукових відкриттів, комерційного, промислового та академічного партнерства"- заявила директор НАСА Ванесса Віч.
Згідно з планом місії передбачається, що космічна капсула "Оріон" із чотирма астронавтами на борту здійснить проліт над Місяцем та повернеться на Землю. Artemis 2 має стати продовженням успішної безпілотної місії Artemis 1, завершеної в грудні 2022 року, і прокладатиме шлях для майбутніх дослідницьких місій людини на Місяць.
Нагадаємо, у NASA відправили апарат розміром із взуттєву коробку на крихітний астероїд не більший за шкільний автобус. Крім того, NASA сфотографувало "посмішку" Сонця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.