У МОН розповіли, чи введуть в школах обов'язкове вивчення християнської етики

Читать на русском

Міністр зазначив, що школи самі встановлюють, яку етику викладати учням

Читать на русском

Міністр зазначив, що школи самі встановлюють, яку етику викладати учням

Міністерство освіти і науки підтримує необхідність діалогу між державою та релігійною спільнотою для подальшого вдосконалення в сфері освіти. Відповідна дисципліна внесена до освітньої програми.

Про це заявив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, передає Інформатор .

«Духовна сфера є об'єднуючою для всіх людей. МОН відкрито для всіх, хто несе в суспільство мораль і спрямовує свої зусилля на об'єднання України», - заявив Шкарлет.

У проекті типової освітньої програми для школярів 5-9 класів передбачено викладання етики / курсів морального спрямування для всіх шкіл України.

Міністр зазначив, що вибір конкретних модельних програм, за якими буде здійснюватися таке викладання, згідно із законодавством, є прерогативою самих шкіл і батьків.

«МОН не пропонує зробити обов'язковою "християнську етику". У проект типової освітньої програми запропоновано дисципліну "Етика". Сам проект почне впроваджуватися з 2022 року як продовження реформи "Нова українська школа», - пояснив Шкарлет.

За його словами, кожна школа на основі освітньої програми зможе формувати різні варіанти викладання цього предмету.

Нагадаємо, За введення християнської етики в школах проголосували 88% батьків. Крім того, шкільні підручники вчать 8-класників за принципом «самі винні».

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.