Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
ЦНАПів у списку, де можна військовозобов'язаним оновити свої дані, вже не має
Згідно із новим законом про мобілізацію, 16 липня завершився термін оновлення військово-облікових даних та вступили у дію штрафи. Проте це не означає, що військовозобов'язані українці не зможуть більше оновити дані. Адже застосунок "Резерв+" буде доступний і надалі.
Як розповів речник Міноборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону, українці також і надалі зможуть звернутись до ТЦК та СП, щоб оновити військово-облікові дані. При цьому ЦНАПи перестали виконувати таку функцію.
"Наскільки я знаю на даний момент, ЦНАПи завтра не будуть оновлювати даних військовозобов'язаних, призовників і резервістів", – сказав він.
Лазуткін додав, штрафи за несвоєчасне оновлення даних не будуть виписуватися і розсилатися автоматично, бо є певна узгоджена процедура. Описувати він її не став, а лише заявив, що в українців ще є час відвідати ТЦК та СП, або внести свої дані у "Резерв+".
Військовозобов'язані українці активно користуються застосунком "Резерв+", щоб оновити свої дані. За тиждень (1-7 липня) облікові дані через застосунок Резерв+, ТЦК або ЦНАП оновили 569 397 громадян. Усього опцією встигли скористатись майже 3,2 мільйона українців.
У Міноборони пояснили, що "Резерв+" і ЦНАПи генерують однакові документи, а з 18 червня вони прирівнюються до військового квитка та тимчасового посвідчення. А все тому, що запрацював QR-код. Тому з документом у "Резерв+" можна навіть перетинати кордон.
Відомо, що найближчим часом у додатку "Резерв+" з'являться нові функції. Вони зменшать ризик людських помилок та забезпечать швидке коригування інформації через взаємодію різних реєстрів. Планується впровадити електронне направлення на ВЛК, онлайн-рекрутинг та навчання.
Відомо, що ТЦК перевіряють військовозобов'язаних за 37 пунктами. Йдеться про адресу реєстрації, особисті дані, склад сім’ї, спеціальність, освіту та інші. Не всі вони відображені у військово-обліковому документі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.