Військовозобов'язаним, які не оновлять свої облікові дані протягом 60 відведених днів, не загрожує в'язниця
В Україні від сьогодні – 18 травня 2024 року – новий закон про мобілізацію набув чинності. Для багатьох українців настає "гаряча пора". Всі військовозобов'язані чоловіки та жінки зобов'язані оновити свої військово-облікові дані протягом 60 днів.
При цьому, якщо громадянин не оновить свої дані до 16 липня цього року, то його можна буде притягнути до адміністративної відповідальності. Йдеться про статті 210 КУпАП (порушення правил військового обліку) та 210-1 КУпАП (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію). Тобто кримінальної відповідальності не буде. Про це з посиланням на коментарі Міноборони і Генштабу повідомляє у своєму матеріалі РБК-Україна.
"Поки говорити про те, що можна буде оновити дані після 16 липня року без притягнення до адміністративної відповідальності, підстав не має. У Міноборони звертають увагу, що процедура притягнення до адміністративної відповідальності та розмір штрафів змінюється з набуттям чинності закону України №3696-IX. Буквально вчора, 17 травня, його вже підписав президент", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 17 травня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає підвищення штрафів для громадян, які ухиляються від військового обліку. Новий закон вносить зміни до ст. 210 та 201-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А також запроваджує три режими: порушення, повторне порушення та порушення під час воєнного стану.
Стаття 210 (порушення військового обліку). Штрафи збільшуються у кілька разів для осіб, які не перебувають на військовому обліку або вчасно не оновили облікові дані. До цього штрафували на суму від 510 до 850 грн та від 850 до 1700 грн за повторне порушення протягом року або в особливий період.
Стаття 210-1 (порушення законодавства про мобілізацію). За відмову від повістки або неявку за нею до ТЦК штрафи залежать від того, скоєне правопорушення у мирний час чи воєнний.
Документ передбачає, що особа може бути оштрафована за кожне порушення окремо, навіть якщо ці порушення різного характеру. Наприклад, якщо особа не повідомила про зміну місця проживання та одночасно не оновила дані про сімейний стан, вона може отримати штрафи за кожне з цих порушень.
Нагадаємо, у Раді також зареєстрували законопроєкт про ще більше покарання за ухилення від мобілізації. Нардепи пропонують штрафи до 85 000 гривень. Крім того, "Інформатор" повідомляв про зміни до порядку бронювання військовозобов'язаних.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.