В Apple Store і Google Store відключено можливість оцінювати зірочками та коментувати застосунок Резерв+
Застосунок Резерв+ від Міністерства оборони України, який запрацював 18 травня і підпав під нещадну критику користувачів через численні помилки й збої, неможливо ні оцінити, ні коментувати. Таку функцію розробники відключили в Apple Store і Google Store. І це, ймовірно, не лише спроба захиститися від потенційного набігу ботів у коментарі, але й не хочуть мати фідбеку від українців.
Інформатор виявив, що можливість оцінювати зірочками продукт, коментувати його чи висловлювати свої побажання, щоб він краще працював, у випадку з Резервом+ відсутня. Ні в Apple Store, ні в Google Store це неможливо зробити.
Водночас нарікань на додаток вистачає, адже працює він зі збоями. Зокрема користувачі масово повідомляли, що не можуть завантажити додаток, а також їм не вдається оновити своїх даних. Ба більше, в мережі помітили схожість застосунку з чинною освітньою програмкою "Мрія", у який учні отримують домашні завдання та розклад уроків. Частина коду виявилася скопійованою. Наприклад, у ньому є рядки, в яких прописується подача домашніх завдань, пропущені заняття, оцінки від класного керівника або повідомлення батьків, що їхні діти перебувають у укритті.
Втім за логікою, розробники програми мають бути зацікавлені у тому, щоб мати контакт з користувачами й знати про всі зауваження і недоліки свого продукту. Бо як інакше його покращити?
При цьому практика відмови від оцінок і коментарів - не є чимось притаманним для всіх державних продуктів. Наприклад, у випадку з іншим популярним державним додатком Дія: користувачі програми мають можливість і оцінити, і прокоментувати, як працює сервіс. І, до слова, у перші дні роботи з Дією, у тепер вже далекому 2020 році, також не все було гаразд. Але зауваження враховували - і врешті цей сервіс досить непогано зарекомендував себе за час роботи. При цьому розробники й досі отримують відгуки на додаток і комунікують з користувачами.
Нагадаємо, 18 травня в Україні запустили додаток "Резерв+", в якому можна обновити дані в реєстрі "Оберіг". Він запрацював з опівночі, і тисячі користувачів з цікавості вирішили його випробувати і подивитися, які саме дані є про них у реєстрі. Міноборони видало коротку інструкцію щодо використання програми: як завантажити, як авторизуватися через BankID, як заповнити всі необхідні поля з даними. Але щось пішло не так. "Сталося щось дивне. Вибачте, спробуйте ще раз" - такою фразою додаток зустрічав більшість людей.
До слова, фахівці помітили дивну його схожість Резерв + з освітньою програмкою "Мрія", у який учні отримують домашні завдання та розклад уроків. Тобто, тут просто скопіювали частину коду. Нічого поганого у цьому начебто й немає, але дивно, що випробуваний продукт все одно дає численні збої в новому варіанті.
Також Інформатор писав, що експерти вважають, що у Резерві+ використали, ймовірно, напрацювання платформи "Навчання і Технології", розробником якого є Lionwood Software - це приватна компанія, яка спеціалізується на веброзробці, мобільних додатках, а також UI/UX дизайні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.