Повістка вважається врученою лише після того, як її буде підписано особисто військовозобов'язаним
З 18 травня в Україні діє оновлений закон про мобілізацію, який не вносить змін до порядку вручення повісток. Їх, як і раніше, можуть розносити роботодавці, представники ТЦК та СП, а також поліцейські. Обов'язково треба майти при собі військово-обліковий документ для пред'явлення на вимогу.
Про це в ефірі телемарафону розповів речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін. Він зазначив, що повістка вважається врученою лише після того, як її буде підписано особисто військовозобов'язаним. Інші способи вручення, такі як надсилання поштою або через електронні повідомлення, наразі не визнаються дійсними.
"Наразі існує положення, що врученою вважається повістка, яка видається під особистий підпис людині. Інших варіантів наразі не передбачено. Якщо будуть якісь постанови чи якісь акти, які, так би мовити, щось змінюють у цьому, тоді будемо про це говорити. На даний момент поки що їх немає. Перевіряти військово-облікові документи, які теж з собою зараз, відсьогодні, треба носити, можуть і поліцейські, і представники ТЦК і СП, і прикордонники", - зауважив речник.
На запитання, чи має військовозобов’язаний усе одно прийти та оновити свої дані, якщо він вже був у ТЦК, скажімо, у березні-квітні та пройшов військово-лікарську комісію, речник зазначив, що оновити дані про себе все ж таки потрібно, адже цього вимагає норма закону. Але повторно проходити ВЛК не треба.
За словами представника Міноборони, черги в ТЦК з приводу уточнення даних не очікуються. Він зазначив, що наплив людей буде незначним, і ТЦК мають достатньо ресурсів, щоб швидко й ефективно обслуговувати всіх, хто звернеться.
"Сьогодні я особисто був в кількох ТЦК і СП, і великих черг точно не спостерігалося: було дві-три людини. Тобто черги цілком помірні, при тому, що вихідний день і є можливість. І дійсно, цей закон наробив галасу, в тому числі, на жаль, і через те, що і російські ІПСО працювали. Вони намагаються зірвати нашу мобілізацію", - сказав Лазуткін.
Відмовитися від повістки можна у випадках:
Саме тому потрібно ретельно ознайомитись та уважно перечитати повістку, яку вам хочуть вручити.
В Україні від 18 травня запрацював новий застосунок Міністерства оборони України "Резерв+". Сенс його полягає у тому, що військовозобов'язані, призовники та резервісти зможуть підтвердити свої контактні дані протягом 60 днів. Цей додаток викликав численні обговорення щодо можливості отримання повісток електронною поштою. Це питання особливо хвилює українців, які проживають за кордоном. Щоправда, законодавчо цей процес не є врегульованим досі.
Варто зазначити, що запуск додатку розпочали з деяких проблем. Так, користувачі спочатку довго не могли знайти додаток, а потім - авторизуватися в ньому. Здебільшого виникали проблеми на стадії входу через BankID. У Міноборони зазначили, що додаток захищений від DDoS-атак, тому не пропускає одразу багато запитів. Таким чином, якщо скористатися застосунком не вийшло - варто спробувати в інший день, або хоча б увечері.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.