Мобілізація в Україні: Кабмін вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних

Читать на русском

Зміни стосуються бронювання працівників підприємств паливно-енергетичного комплексу та їх підрядних організацій, які здійснюють будівництво і ремонт

Читать на русском
військові, кабмін
Перелік підприємства, які отримають броню для працівників, затверджує Міненерго

Зміни стосуються бронювання працівників підприємств паливно-енергетичного комплексу та їх підрядних організацій, які здійснюють будівництво і ремонт

Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних. Вони діятимуть на період воєнного стану. Додаткову бронь нададуть людям, які працюють в енергетичній галузі і проводять відновлювальні роботи. Але це стосується не всіх. 

Про це у вівторок, 14 травня, заявив постійний представник Кабміну у Верховній раді Тарас Мельничук. Він написав у Telegram, кого це стосуватиметься.

"Зміни стосуються бронювання працівників підприємств паливно-енергетичного комплексу та їх підрядних організацій, які здійснюють будівництво, ремонт, відновлення, надання послуг, виготовлення та/або поставку обладнання, інші інженерно-технічні заходи, що спрямовані на відновлення зруйнованого/пошкодженого внаслідок збройної агресії РФ майна об’єктів критичної інфраструктури, безперебійне функціонування Об’єднаної енергетичної системи та газотранспортної системи України", - проінформував Мельничук. 

Він також зазначив, що не кожне підприємство отримає броню. Перелік визначить і затвердить Міністерство енергетики України. 

Нові правила мобілізації

В Україні з 18 травня набуває чинності новий закон про мобілізацію, який передбачає чимало змін для громадян. Зокрема, йдеться про нові повноваження в правоохоронців. Для прикладу, поліцейські зможуть законно перевіряти особу громадянина завдяки внутрішній базі "Армор". Водночас поліція не зможе видавати повістки громадянам. Адже це не є функцією правоохоронних органів. Але правоохоронці можуть актуалізувати інформацію в системі "Оберіг" з даними військовозобов'язаних.   

Також Інформатор писав, що чоловіки, які отримали кілька штрафів за ухилення від мобілізації, будуть притягатися до кримінальної відповідальності. При цьому їх можна буде оскаржити в суді, але судовий процес буде нелегким - це варто розуміти. 

Нагадаємо, у новому законі окремо згадано, що тепер порядок та організацію бронювання визначає Кабмін, а списки заброньованих буде затверджувати не Генеральний штаб, а Міністерство оборони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.