Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Також у відомстві розповіли, як та які дані потрібно внести до Е-кабінету
В Україні з 18 травня запрацює електронний кабінет військовозобов’язаного. Цей застосунок дозволить українцям швидко та без зайвих клопотів оновити свої дані. За словами заступниці міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерини Черногоренко, доступний він буде абсолютно всім громадянам країни.
Про це Катерина Черногоренко повідомила в ефірі "Радіо Свобода". Вона заявила, що запуск нового застосунку у роботу відбудеться згідно з чинним законодавством. Для того, щоб оновити дані в Е-кабінеті, військовозобов'язаним потрібно буде завантажити мобільний застосунок на свій пристрій, авторизуватися та заповнити необхідні "поля".
"18 травня Міністерство оборони запускає, як і визначено чинним законом, електронний кабінет військовозобов’язаного. Зараз цей застосунок буквально створюється, і ми отримуємо всі необхідні документи, щоб він був доступний всім нашим громадянам", - сказала заступниця міністра.
Вона додала, що військовозобов’язані українці повинні будуть внести такі дані, як: номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання. Окрім нового застосунку, оновити свої дані можна буде також через ТЦК та ЦНАП. Проте у двох останніх варіантах потрібно буде відвідувати установи, а через Е-кабінет зробити це можна буде навіть з-за кордону.
"Ми працюємо над тим, щоб в застосунку була доступна ця дуже проста і зручна функція - авторизуватися, заповнити ці три "поля" і отримати одразу інформацію з бази військовозобов’язаних "Оберіг" для того, щоб передивитися, які дані є по тобі в реєстрі", - наголосила Черногоренко.
Президент України Володимир Зеленський підписав новий закон про мобілізацію 16 квітня і він набере чинності з 18 травня. Саме від цієї дати почнуть діяти нові правила. Також стане доступним й Е-кабінет. Раніше у Міноборони повідомляли, що реєстрація у ньому не є обов'язковою і ні до чого не зобов'язую.
Але саме наявність Е-кабінету може стати головним підтвердженням того факту, що особа не є ухилянтом. Співробітники поліції та інших правоохоронних органів вимагатимуть від українців віком від 18 до 60 років позначок у цьому кабінеті про відсутність поточних зобов'язань у громадянина перед ТЦК.
Створять Е-кабінет на кожного військовозобов'язаного у країні, незалежно від того, буде він ним користуватися чи ні. Повістки у застосунку обіцяють не надсилати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.