З законопроєкту прибрали норму про ув’язнення
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності розглянув поправки до другого читання до законопроєкту №10379 про відповідальність за порушення закону про мобілізацію. У разі ухвалення нового закону, адміністративний штраф за правопорушення накладатиметься протягом року, але не пізніше ніж через три місяці після його виявлення. Максимальний розмір штрафу для громадян становитиме 25 000 гривень.
Про це повідомив член правоохоронного комітету нардеп Максим Бужанський. Він уточнив, що верхній поріг штрафів пропонується підняти до 25 500, замість 22 500, як повідомлялося раніше.
"Суми штрафів під час війни залишилися такими ж, які були рекомендовані до першого читання, за посиланням нижче, за винятком верхнього порогу за статтею 210, і 210-1, там буде 25 500 гривень", - пише Бужанський.
Згідно із законопроектом, штраф за адміністративне правопорушення може бути накладено протягом одного року, але не пізніше ніж через три місяці після його виявлення. При цьому введено три режими: правопорушення, повторне правопорушення та правопорушення під час дії режиму воєнного стану.
Нардеп також вказав на важливе уточнення: статті 210 і 210-1 не застосовуються щодо тих даних про призовника, які ТЦК може отримати шляхом доступу до відкритих для нього державних реєстрів. Та нагадав, що Кабмін пропонував кілька років в'язниці та штрафи у 200 тисяч. Комітет в'язницю виключив, штрафи зменшив.
Таким чином, за порушення правил військового обліку (стаття 210) передбачено:
За порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час (стаття 210-1) передбачено:
За порушення законодавства про оборону та мобілізацію у воєнний час передбачено:
10 квітня Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт №10379, який передбачає посилення відповідальності за військові правопорушення (мобілізації) та внесення відповідних змін до Кодексу про адмінправопорушення та Кримінального кодексу. Документ стосується відповідальності за відмову від проходження військово-медичної комісії. Початково таких військовозобов'язаних громадян хотіли саджати до в'язниці. Але перед самим голосуванням цю норму в документі прибрали й вирішили обмежитись штрафами.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронні органи відкрили майже 11,3 тисячі кримінальних проваджень, пов'язаних з мобілізацією. Більшість цих справ стосуються ухилення від призову на військову службу (стаття 336 Кримінального кодексу України). У 2023 році було зареєстровано 6745 таких кримінальних проваджень.
Згідно з новим законом про мобілізацію та військову службу, який набуде чинності 18 травня, військовозобов'язані громадяни зобов'язані не лише уточнити свої дані у ТЦК та СП, але й пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК). Це стосується навіть тих, хто має відстрочку від мобілізації. Проходження ВЛК є одним із пунктів уточнення даних для військовозобов'язаних.
Нагадаємо, що з 23 квітня консульства України тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Відтепер отримання внутрішнього та закордонного документу чоловіками призовного віку здійснюється виключно на території України в органі чи підрозділі Державної міграційної служби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.