У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Громадяни самі будуть вирішувати, користуватися електронними кабінетами чи ні
Електронний кабінет буде створено для кожного військовозобов'язаного. Щоправда, самостійне користування ним залишається на розсуд кожного громадянина. Електронний кабінет дозволить військовозобов'язаним надати свої дані в будь-якому місці, зручному для них, або переглянути інформацію про себе, яка міститься в реєстрі.
Про це повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко в ході національного телемарафону у четвер, 4 квітня, повідомляє Інтерфакс-Україна. Вона зазначила, що в електронному реєстрі військовозобов'язаних зберігаються лише ті дані, які передбачені законом і можуть допомогти уникнути помилок при військовому обліку. Проте кожен має можливість внести через електронний інтерфейс ті дані, які вважає за потрібне.
І потім вже кожен на свій власний розсуд зможе переглянути інформацію про себе, яка міститься в реєстрі, не звертаючись при цьому особисто до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Згідно з планами Міністерства оборони, запуск електронного кабінету військовозобов'язаного планується вже цього літа.
У вівторок, 2 квітня, президент України підписав низку законопроєктів, серед яких і №10062, який коротко називають законом "Про електронний кабінет військовозобов'язаного". У ньому йдеться про передачу Міністерству оборони України даних з різноманітних державних реєстрів, у тому числі - особистих номерів телефонів, адреси електронної пошти тощо.
Саме наявність кабінету може стати головним підтвердженням того факту, що особа не є ухилянтом, відтак, співробітники поліції та інших правоохоронних органів вимагатимуть від громадян призовного чи мобілізаційного віку саме позначок у цьому кабінеті про відсутність поточних зобов'язань у громадянина перед ТЦК. А якщо у "особистому кабінеті", скажімо, виявиться повістка - людина матиме проблеми.
Військовий електронний кабінет замінить існуючий "Оберіг" - нині діючий єдиний електронний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів. За оцінками фахівців, на процес створення піде від двох-трьох місяців до одного року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.