За словами генерала-лейтенанта Гаврилюка, у 2023-му український ОПК був прогнесівший за попередній рік
Протягом 2023 року Україна змогла наростити виробництво своєї техніки та озброєння. У 2024-му ж за мету поставили ще збільшити виробництво. Президент Володимир Зеленський визначив завдання щодо збільшення спроможностей вітчизняного оборонно-промислового комплексу з виробництва різних типів озброєння, військової техніки, ракет та боєприпасів, максимальної локалізації та масштабування виробництва у нашій державі.
Про це заявив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтерв’ю NV. За його словами, український ОПК у 2023 році був прогнесивніший за 2022-ий.
Він нагадав, що у бюджеті 2024 року на статтю “озброєння, військова техніка та боєприпаси” для ЗСУ закладено 257 млрд грн. Велику частину ресурсу спрямують на завантаження виробничих потужностей оборонно-промислового комплексу. За словами Гаврилюка, вітчизняна “оборонка” наразі у пріоритеті, враховуючи потреби та виклики сьогодення.
“Наш ОПК здатен стати локомотивом всієї нашої економіки. Крім того, стимулюючи розвиток та еволюцію власної "оборонки", в такий спосіб ми створюємо й конкурентних гравців для світового ринку озброєнь”, – зазначив він.
Генерал-лейтенант зауважив, що українських виробників варто забезпечити довгостроковими контрактами, щоб вони бачили власні середньострокові та довгострокові перспективи. Наявність таких документ допоможе модернізувати виробництво, запустити лінію нової продукції та створити робочі місця, щоб стимулювати ринок праці.
“Це потреба на відповідні спеціальності. А відтак – завдання на підготовку спеціалістів для ОПК для наших вищих та професійних навчальних закладів. Це цикл, який дозволить оживити чимало галузей економіки”, – додав заступник Умєрова.
Він зазначив, що на етапі прискорення розвитку ОПК надважливою залишається підтримка партнерів. Також необхідні фінансові та технологічні інвестиції.
Протягом останніх місяців в Україні вдається більше виготовляти безпілотників, бронемашин та боєприпасів. Тільки дронів додалось понад 20 нових найменувань. Всі вони відповідають стандартам НАТО. Їх оперативно передають на фронт.
У жовтні міністр стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін заявив, що наша країна разом з американськими та британськими компаніями налагодить виробництво засобів протиповітряної оборони, та гаубиць. Він же казав і про плани держави виготовити в 2024 році мільйон FPV-дронів. Серед них очікується більш ніж 10 тисяч ударних дронів середньої дальності та понад 1000 БпЛА з дальністю за 1 000 кілометрів.
Крім того, фахівці наразі працюють над збільшенням радіуса дії ракет комплексу "Нептун". Буде створена далекобійна версія на базі чинної. Також військові вже ведуть роботу над зміцненням системи ППО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.