Нова загроза окупантам: українські військові збільшують радіус ураження ракети комплексу "Нептун"

Читать на русском

Українські військові працюють за завданням Валерія Залужного зі збільшення радіуса дії ракети Р-360 берегового ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун"

Читать на русском
Нептун, крейсер "Москва"
Українські військові працюють над модифікацією "Нептуна"

Українські військові працюють за завданням Валерія Залужного зі збільшення радіуса дії ракети Р-360 берегового ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун"

В Україні хочуть збільшити радіус дії ракети комплексу "Нептун". Буде створена далекобійна версія на базі чинної. Окрім того, військові вже ведуть роботу над зміцненням системи ППО. 
 
Про це розповів заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтерв’ю "АрміяInform". За його словами, роботи ведуться в рамках завдань, які визначив Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. 
"Зараз ведеться робота щодо створення так званого довгого "Нептуна". Йдеться про нову модифікацію ракети для комплексу "Нептун". Також ведеться активна робота… стосовно зміцнення системи ППО", — заявив військовий. 
Він також зазначив, що Валерій Залужний визначив збільшення спроможностей обороно-промислового комплексу з виробництва різних категорій озброєння, військової техніки, ракет та боєприпасів, а також масштабування виробництва та максимальної локалізації виробництва в Україні зразків і військової техніки, які потребують ЗСУ, як пріоритетні напрямки для роботи військового командування. 
 
У процес створення засобів ураження ворог залучили приватні підприємства. Окрім того, військові почали в цьому напрямку працювати й з компаніями, які виробляють безпілотники в Україні. також Гаврилюк додав, що задля збільшення потужностей ВПК, іде співпраця військових з Міністерством стратегічних галузей промисловості. 

Удари по наземних цілях

Західні ЗМІ заявляли, що Україна, ймовірно, вже має на озброєнні варіанти ракет "Нептун", які завдають ударів з 350-кг бойовою частиною і дальністю у 400 км. Тоді журналісти писали, що така ракета могла б бути створена на основі вітчизняної протикорабельної ракети Р-360 "Нептун".

Видання War Zone заявляло, що представник українського оборонного відомства повідомляв про те, що атака на російський ЗРК С-400 у Криму "була на 100 відсотків здійснена модифікованим "Нептуном". За даними аналітиків, цей засіб ураження планували використовувати для ударів по важливих об’єктах на території РФ. Також вони ще у квітні повідомляли, що Україна почала працювати над модифікацією протикорабельної ракети "Нептун" для ударів по наземних цілях. Проте, тоді були проблеми з чіпами, які не могли завести до України та поставити на ці ракети. Вони відповідали за систему наведення. Згодом військові розв'язала це питання.

Розробка Нептуна

Ракета комплексу "Нептун" була створена київським конструкторське бюро "Луч". Протикорабельна версія крилатої ракети комплексу "Нептун" може влучити в ціль на відстані приблизно 300 кілометрів. Вона має дозвукову швидкість (900 км/год). Також летить на надмалій висоті від поверхі землі. Її розроблювали після 2014-го року, коли росіяни загарбали частину українського флоту та протикорабельні комплекси "Рубіж". Через це ЗСУ тоді не мало можливостей атакувати флот рф у разі нападу.

Береговий ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун" з ракетою Р-360 був прийнятий на озброєння ЗСУ у 2020 році. Снаряд системи можна використовувати з трьох платформ: корабельного, наземного і повітряного базування. Найвідомішим прикладом його застосування є враження крейсера "Москва".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.