У Міноборони знов проблеми з постачальником продуктів для ЗСУ: у деяких областях запасів харчів недостатньо

Міноборони виставить штрафні санкції компанії, яка несвоєчасно поставила продукти до військових частин

Перевірки продуктів на військових складах
Міноборони має право змінити такого постачальника

У Міноборони виникли проблеми з одним із найбільших постачальників продуктів. Компанія-постачальник перемогла у десяти лотах на харчування, "але тепер фізично не може впоратися з постачанням". І тепер Міноборони виставить штрафи або і зовсім відмовиться від послуг фірми. 

Про це повідомив заступник міністра оборони Віталій Половенко після позапланової перевірки складів деяких військових частин на сході України. Виявилося, що продукти поставили невчасно, а їхня якість не відповідає нормам. 

"Ми реагуємо на скарги військових, тому приїхали з незапланованим "візитом" в частини. Усе фіксуємо. Виявилося, через невчасне постачання компанією-переможцем харчів у певних областях запаси продуктів недостатні", – розказав заступник міністра оборони Віталій Половенко після позапланової перевірки складів деяких військових частин на сході України.

За недотримання умов договору Міноборони виставить штрафні санкції компанії, яка несвоєчасно поставила продукти. Міністерство оборони має право змінити такого постачальника.

"Це питання на жорсткому контролі. Компанія перемогла у 10-ти лотах на харчування, але тепер фізично не може впоратися з постачанням", – додав заступник Міністра оборони.

Наразі в Міноборони працюють робочі групи, які перевіряють якість та вчасне постачання продуктів. За всіма зафіксованими порушеннями будуть складені відповідні акти. За зіпсовані та неякісні продукти харчування компанія також має відшкодувати кошти.

"Тобто частини, де компанія не встигає з постачанням, ми виводимо з договору та перепідпорядкуємо до компаній-переможців у прилеглих областях. Продукти повинні бути якісними, а їх постачання – безперервним", – підсумував Віталій Половенко.

Перевірки з боку Міноборони

Служба внутрішнього аудиту Міноборони повсякчас проводить перевірки військових частин. Під час одного з аудитів військової частини в Чернігівській області, були виявлені порушення, які призвели до збитків державі у розмірі 38,8 мільйона гривень. Одне з найсуттєвіших порушень стосувалося незаконного завищення вартості придбаних у 2022 році генераторів.

Також виявлені інші порушення на суму 1,7 мільйона гривень. Під час аудиту виявлені факти перешкоджання діям аудиторів щодо порушень посадових осіб, зокрема командира військової частини. Рішенням керівництва Міноборони матеріали передано правоохоронним органам.

Також ми писали про перевірки у листопаді 2023 року, коли служба внутрішнього аудиту Міністерства оборони перевірила дії посадових осіб щодо тендеру з ціною у 351 гривню за одну обкладинку папки особової справи. Виявилося, що їх можна придбати за ціною від 140 грн за штуку. Всебічна перевірка триває.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube