Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Продукти харчування за 2021 рік на українському ринку подорожчали майже на 33%
В Україні в поточному році на 32,9% подорожчали продукти. У Міністерстві економіки пояснили, чому це сталося.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Мінекономіки.
"Зростання цін на вітчизняному продовольчому ринку викликали фактори як внутрішнього, так і зовнішнього характеру, які почали формуватися ще у 2020 році", - йдеться у повідомленні.
Перший вагомий фактор - це падіння виробництва у вітчизняному аграрному секторі за останнє десятиліття, яке становило понад 10%.
Внаслідок несприятливих погодних умов аграрії недобрали 12,2% врожаю пшениці, 14,9% - насіння соняшнику, 10,3% - цукрових буряків. Собівартість виробництва продукції підвищилася і сільгосптоваровиробники підняли ціни на сировину. Це призвело до стрімкого зростання споживчих цін на цукор і масло.
Другий фактор - подорожчання на ринку енергоносіїв.
За даними Світового банку, середня ціна на природний газ на європейському ринку за серпень підвищилася на 23,8%, в річному численні - у 5,4 рази.
Також зріс попит на сільськогосподарські товари з боку Китаю на світовому ринку.
У серпні 2021 середнє значення Індексу продовольчих цін склало 127,4 пунктів у порівнянні з 95,8 пунктами роком раніше.
Зокрема, індекс цін ФАО на зерно за вказаний період підвищився на 31,1%, масла рослинні - на 67,9%, цукор - на 48,1%.
Однак, на даному етапі ціни стабілізувалися і почнуть знижуватися,вважають у Держстаті.
Так, в серпні у порівнянні з липнем цього року подешевшали овочі борщового набору (від 4,5% капуста і до 40,8% морква), пшоно ̶ на 2,4%, олія соняшникова - на 2%, крупа вівсяна ̶ на 1,5%, крупа гречана ̶ на 1,3%, пшеничне борошно і пташине м’ясо - до 1%. Нормалізувалася ціна на цукор.
Раніше Інформатор повідомляв, що в Україні різко піднялися ціни на продукти і комуналку: Рівень інфляції продовжує зростати.
Також ми писали, що у Європі так само зростають ціни на продукти і паливо: інфляція у єврозоні досягла 10-річного максимуму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .