Дружини військовополонених хвилюються за стан здоров'я своїх чоловіків
У Кривому Розі пройшла акція на підтримку військовополонених. Містяни вимагали звільнення своїх близьких із російського полону. Зокрема, на мітингах були родини азовців та представники інших військових підрозділів.
Про це повідомив кореспондент телеканалу "Перший Криворізький" з місця події. На акції були присутні двоє військовослужбовців, які наразі проходять реабілітацію.
Вони прийшли на підтримку своїх побратимів, які досі перебувають у полоні рф. Воїни відзначили, що вийшли на мітинг, бо мають велику кількість друзів, які знаходяться у полоні.
Також на мітингу були присутні дружини військовополонених. Вони хвилюються за стан здоров'я своїх чоловіків.
"Я дружина полоненого Анастасія, мій чоловік Максим Гермак в полоні знаходиться вже майже два роки. 8 лютого 2021 року він з частиною 3011 поїхали в Маріуполь, 24 вже почалась війна і в квітні їх взяли в полон. Ми зараз знаходимося на мітингу в підтримку полонених, щоб їх скоріше звільнили, тому що вони вже дуже довго знаходяться в полоні і приїжджають в дуже тяжкому стані. Якщо видимих пошкоджень немає, то морально вони дуже травмовані. Тому ми мітингуємо, просимо нашу владу, щоб вони скоріше щось робили, сприяли обміну наших рідних" — заявила одна з мітингувальниць.
Голова Організації “Сталева Гвардія Кривого Рогу” Оксана Латанська розповіла про деякі подробиці акції протесту. Вона додала, що акцію проводять спільно родини азовців і громадська організація, якою керує жінка. За її словами, 11 лютого вперше долучились представники інших підрозділів. Навіть прийшли ті, хто воював на інших напрямках, а не Маріупольському.
"Якщо раніше тут стояли лише рідні Маріупольського гарнізону, то зараз долучилися рідні 53-ї бригади, 57-ї бригади. Люди мають розуміти, що це проблема глобальна. Це загальний біль багатьох. Бо під Бахмутом так само люди потрапляли у полон дуже багато, на Херсонщині, на Харківщині,в принципі, скрізь, де ведуться бойові дії. Тому біль об'єднує. Кривий Ріг – це чи не єдине місто України, де цим болем переймаються спільно, не по підрозділах. На жаль, сьогодні не змогли прийти родини танкістів, які також з нами завжди, і родини морпіхів. Одного криворізького морпіха звільнили з полону на цьому тижні, і я думаю, що рідні там з ним поруч, тому зараз їх тут немає. Але зазвичай об'єднуємо усіх", - розповіла Оксана Латанська.
Вона також зазначила, метою акції є нагадування суспільству про військовополонених. Мітингувальники таким чином через розголос у суспільстві хочуть натиснути на владу.
"Тому, що якщо суспільство пам'ятає про своїх героїв, які виконали свій військовий обов'язок і опинилися у полоні, то влада буде змушена реагувати на такі постійні нагадування з боку суспільства. Тому треба розуміти, кому ми завдячуємо тим, що Кривий Ріг стоїть, що інші міста України мирні, що люди можуть сидіти у кав'ярнях, ходити мирними вулицями, а не жити, як виживають зараз численні виживші мешканці Маріуполя, Бахмута, інших міст, де прийшов руський мир", - резюмувала організаторка акції.
7 січня у Києві на Михайлівській площі пройшла акція протесту за звільнення полонених військових полку "Азов" з росії. Росія не обмінює попри численні прохання та вимоги України. За інформацією від батьків та дружин військових, азовцям стає все важче і страшніше у полоні. На площі зібралось кілька десятків родин азовців. У всіх майже одна історія: військовим напередодні 16 травня обіцяли почесний полон і вони телефонували сім’ям і коханим – це був останній момент, коли вони чули рідних. Після того знайти бодай якусь інформацію про полонених азовців – неможливо. Мітингувальники також відзначили, що безпекові організації не роблять нічого, щоб повернути їхніх рідних.
Ще раніше, а саме 18 жовтня, також проходив мітинг на Софійській площі у Києві. Акція розпочалась задля підтримки звільнення з полону захисників Маріуполя. Родичі "азовців" та інших бійців тримали в руках плакати із закликом якнайшвидшого звільнення українців з полону. Організатори мітингу заявляли, що вони хочуть заохочувати суспільство говорити про полонених.
Нагадаємо: застарілі пострадянські далекобійні ракети КМ-23 і КМ-24, які рф отримує від Північної Кореї, несуть небезпеку українським містам. Втім, від них є ефективні "ліки": які саме, і чи отримає Україна допомогу від балістичного терору, розповідає авіаексперт Анатолій Храпчинський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.