США може продати Японії кілька сотень ракет Томагавк – The Washington Post

Читать на русском

Ракети Томагавк мають дальність близько 1600 км

Читать на русском
США може продати Японії кілька сотень ракет Томагавк – The Washington Post
Фото: Getty Images

Ракети Томагавк мають дальність близько 1600 км

Японія планується придбати сотні крилатих ракет Томагавк. В країні це рішення пояснюють побоюваннями щодо ймовірної війни Китаю проти Тайваню. Тож японці нарощують національну безпеку та оборону і навіть збільшили оборонний бюджет – до 2% ВПП.

Про це пише The Washington Post.

Йдеться про 400-500 ракет моделі Томагавк. Їх створила американська компанія, зокрема, й для того аби використати під час війни в Перській затоці в 1991 році. Дальність Томагавк сягає 1600 кілометрів. Відстані вистачить аби вразити військові цілі на території Китаю та КНДР. Японці сподіваються, що купивши зброю, Китай та Північна Корея зрозуміють серйозність самооборони їхньої країни.

“Введення цієї системи символізуватиме серйозні позитивні зміни щодо можливостей нанесення контрудару”, — сказав японський чиновник.

На думку іншого японського посадовця, приводом розширити військовий потенціал стала війна росії проти України. Так, у Японії посилилася стурбованість щодо військової готовності у разі регіонального конфлікту Китаю в Тайвань, чи загроз з боку Пекіна та Пхеньяну.

“Японці дійшли висновку, що найкращий спосіб забезпечити собі підтримку з боку Сполучених Штатів та інших під час кризи — це показати інвестиції у власний захист і готовність до боротьби. Це головний урок української війни для Японії”, — сказав колишній співробітник Пентагону Кристофер  Джонстон.

Побоювання японців

Конституція Японії дозволяє використовувати військову силу лише для самооборони. Таке рішення прийняли після Другої світової війни. Однак, останнім часом країна все більше витрачається на військове озброєння. Й на це є кілька причин:

1. Конфлікт Китаю з Тайванем

Китай розглядає Тайвань як сепаратистську провінцію, яка згодом знову опиниться під контролем Пекіна. Проте Тайвань вважає себе незалежною країною зі своєю конституцією та демократично обраними лідерами.

Президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, що "возз'єднання" з Тайванем має відбутися, і не виключив можливого застосування сили для досягнення цього. Китай регулярно надсилає до територіальних вод та повітряного простору Тайваню свої літаки та військові судна, намагаючись залякати та ізолювати острівну державу. Поки вогневого протистояння вдавалося уникати. Однак, напередодні у МЗС Тайваню повідомили, що китайський уряд готується знайти новий "привід для відпрацювання свого майбутнього нападу" на острів.

“Китайська військова загроза стає серйознішою, ніж будь-коли. Є загроза вторгнення військових літаків у зону оборони Тайваню”, – повідомив міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву 

2. Китай та росія

Китай підтримує росію у війні проти України та у протистоянні із Заходом. Для китайців це вигідно, оскільки Пекін надає товари та послуги Москві. До того ж президент Китаю, як і президент рф, невдоволений домінуванням Заходу на міжнародній арені. Але не лише це пов’язує Сі Цзіньпін та путіна – аналогічна ситуація і навколо ядерної програми. Північна Корея, також брязкає зброєю, що створює загрозу не тільки сусіднім Японії та Південній Кореї, а й світу загалом.

​​Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.