Мед продається як здорова їжа, засіб для догляду за шкірою та афродизіак. Що з цього правда
Люди століттями лікувались медом, а тепер його продають у якості афродизіаку. Проте, на роль сексуального збудника буцімто годиться тільки королівський мед - Royal Honey. Це комбінація звичайного меду, змішаного з маточним молочком. Втім, багато роздрібних торговців додають додаткові інгредієнти, щоб посилити передбачувану "користь" свого продукту.
Мед продається як здорова їжа, засіб для догляду за шкірою та афродизіак. Крім того королівський мед нібито має протигрибкову, антибактеріальну, антимікробну та антиоксидантну дії, а також антивікові та зволожуючі властивості для шкіри. Цілком логічним є питання, якщо звичайний мед не рекламується як такий, що має всі ці властивості, то чи переваги Royal Honey походять лише від маточного молочка?
Минулого року так званий королівський мед потрапив в негарну ситуацію, коли Управління з контролю за продуктами й ліками США (FDA) виявило, що до його складу входили ліки від еректильної дисфункції, які не були зазначені в списку інгредієнтів, попереджеє Iflscience.
Це викликало занепокоєння, оскільки ці препарати, а саме Віагра (силденафіл) і Сіаліс (тадалафіл), можуть входити в реакцію з іншими ліками та знижувати артеріальний тиск до небезпечно низького рівня. FDA випустило попереджувальні листи чотирьом компаніям, які займаються продажем такого меду з таємними інгредієнтами.
Звичайний мед виробляється в медовому шлунку бджіл, а його смак визначається тим, з яких квітів був зібраний нектар. Мед не є бджолиним калом, адже медовий шлунок – це спеціальний орган, який використовується для зберігання нектару. Звідти він пізніше виходить, і бджола додає до нього ферменти, що інвертують цукор, щоб створити солодкий мед. Останній зберігається в сотах у вулику й використовується для годування колонії взимку.
Маточне молочко - це густа біла речовина, що виділяється із залоз у головах бджіл. Це поживна їжа, яка використовується для годування їхніх личинок. При цьому вона має обмежену харчову цінність для людини. Є необґрунтованим і твердження, що королівський мед має омолоджуючі властивості для шкіри.
Маточне молочко життєво важливе для плідності медоносних бджіл. Дослідження 2022 року показало, що маточне молочко може підвищити запліднюваність у гризунів та сільськогосподарських тварини. Вочевидь звідси й пішли чутки про його властивості як афродизіаку. Та варто зазначити, що швидкість рухливості сперматозоїдів та збуджуваність - це різні речі.
Таким чином, підвищення фертильності (здатності до народжуваності) не дорівнює підвищенню лібідо (сексуального потягу), а налаштування на продовження роду навряд є основним настроєм, який переживають більшість користувачів королівського меду. Тож, перш ніж їсти королівський мед, подумайте, чи так вже вам необхідна віагра, переконують лікарі.
Якість меду та маточного молочка може відрізнятися залежно від того, як і де доглядають за бджолами. Деякі роздрібні торговці продають свій мед непастеризованим, стверджуючи, що це підвищує його поживну цінність. Однак антимікробні властивості меду не захищають його від бактерій, тож вживати сирий мед слід з обережністю, додали медики.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.