На засіданні експертної комісії з питань обліку обʼєктів культурної спадщини МКІП переглянули статус памʼятки на вулиці Рейтарській, 37
У Міністерстві культури України вимагають зупинити незаконні дії відносно історичної будівлі, яка розташована по вулиці Рейтарська 37 у Києві. Забудовник розпочав роботи зі знесення. Однак комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО не схвалив проведення таких робіт.
На це звернув увагу виконувач обовʼязків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. За його словами, дії забудовника є порушенням Закону України "Про охорону культурної спадщини"
"Вимагаємо зупинити незаконні дії на вулиці Рейтарській, 37 у місті Києві. Це пряме порушення Закону України "Про охорону культурної спадщини", зокрема статті 37-2 закону, яка вимагає обов'язкове врахування рекомендацій Комітету всесвітньої спадщини UNESCO перед проведенням робіт в буферній зоні об'єкта всесвітньої спадщини", - наголосив Карандєєв.
За його словами, наразі триває засідання експертної комісії з питань обліку обʼєктів культурної спадщини МКІП, на якому переглянули статус памʼятки на вулиці Рейтарській, 37. Він наголосив, що забудовник розпочав свої роботи свідомо порушуючи закон для знищення матеріальної структури історичної садиби Києва.
"Наголошую, що комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО не схвалив проведення таких робіт, оскільки забудовник не провів інформування комітету та не отримав жодних рекомендацій", - додав Карандєєв.
Депутатка Київради Ксенія Семенова зазначила, що махінаціями з майном власник будівлі розділив одну будівлю на дві адреси. І протягнув у Мінкульті рішення, що частина будівлі не має цінності. Тепер відомство намагається це виправити, бо весь будинок має цінність.
"Це будинок Київського повітового земства. Це такий орган самоврядування. Дуже символічно. Хвилююсь", - вказала Семенова.
Мер столиці Віталій Кличко не коментує дії забудовника на вулиці Рейтарській. 22 вересня з повідомлення у його Telegram-каналі стало відомо, що він перебуває за кордоном.
Зносити історичну будівлю компанія "НЕСТ" почала ще у травні цього року. Там зазначали, що від пам’ятки має залишитись лише фасад. Забудовник стверджував, що вони реставрують його, аби "пристосувати будівлю до сучасних умов". Пізніше у справу втрутилися активісти. Вони закликали підписати колективне звернення до Офісу генерального прокурора України, щоб зберегти будівлю.
Згодом консультативна рада департаменту культурної спадщини Київської міської державної адміністрації підтримала забудову на Рейтарській, 37. На місці, де розташована історична будівля, хочуть звести бізнес-центр.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.