Консультивна рада Департаменту культурної спадщини КМДА підтримала забудову на місці 130-річної будівлі - що відомо

Стало відомо, що буде з історичним будинком на вулиці Рейгарській у Києві

130-річний будинок у Києві
Консульнти КМДА підтримали будівництво нового бізнесцентру в столиці

Консультативна рада Департаменту культурної спадщини Київської міської державної адміністрації підтримала забудову за адресою вулиця Рейтарська, 37. На місці, де розташована історична будівля планують звести бізнесцентр.

Як передає Хмарочос, на засіданні з цього питання також був присутній проєкт керівник компанії-забудовника бізнесцентру Reitar Hall: він презентував проєкт будівництва. При цьому компанія наполягає, що цей будинок (фасадний будинок 1913 року) не є пам'яткою. Також зазначається, що можуть подавати до суду на журналістів, якщо ті не залучатимуть коментарі всіх сторін.

Під час презентації забудовник запропонував зберегти частину флігеля старого будинку та повісити на ньому табличку. Водночас депутатка Ксенія Семенова наводить слова директора компанії-забудовника Еміля Соловйова так

"Якщо громадськість так обурена, то ми шматок стіни залишимо в новому будинку. Зможете її трогать".

При цьому інший будинок планують реконструювати. Йдеться про заміну внутрішнього об'єму та збереження фасаду. Водночас заступник Департаменту спадщини Дмитро Перов пояснює, чому "фасадизм" не є реставрацією. Адже реставрація - це"науковий метод для відтворення зруйнованих об’єктів, незалежно від того, скільки часу пройшло від їх руйнування".   

Дмитро Перов також повідомив, що було звернення до Офісу генерального прокурора України. Йдеться про звернення  щодо незаконного привласнення земельної ділянки — пам’ятки археології національного значення "Культурний шар "Міста Ярослава". При цьому консультативна рада профільного департаменту КМДА ухвалила рішення "проінформувати Софію Київську про будівництво" та підтримати забудову.

Забудова Києва

Слід зазначити, що активісти намагаються берегти історичну будівлю, яка розташована по вулиці Рейтарська 37. Вони зазначають, що цей 130-річний будинок має свою історію: на території садиби раніше була розташована Київська повітова земська управа, а також колись там жив український громадський діяч, письменник Микола Шаповал.

"Минулого тижня забудовник (згідно з відкритими джерелами столична компанія "НЕСТ") почав самовільно розбирати історичну будівлю. А вже цього — встиг привласнити собі всю ділянку. І це попри те, що остання є пам’яткою археології національного значення — "Культурний шар "Міста Ярослава", XI-XIII століття", - йдеться у зверненні активістів.

Також директор Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) Володимир Борейко розповів про дослідження зміни площ 63 київських парків та вивчили динаміку з 2013 року по 2023 рік. У результаті виявилося, що площа зеленої зони зменшилась. З 63 парків площа зелених зон зменшилась у 26 парків на 367,74 гектара. Серед причин - активна забудова.

"Якщо ж екстраполювати отриману цифру скорочення площі досліджуваних київських парків на всі 128 парків, то вийде, що за останні 10 років київські парки скоротили свою площу більше ніж на 700 га! Як свідчать наші дослідження, зелені зони парків віддаються під будівництво ресторанів, церков, парковок", — наголосив експерт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube