У Києві запалили вогні головної ялинки

Ялинку прикрашають 53 прапори країн, які підтримали Україну в боротьбі за незалежність

У Києві запалили вогні головної ялинки
Її назвали "Ялинкою незламності"

У понеділок, 19 грудня, у День Святого Миколая, засвітили вогні на головній ялинці країни на Софійській площі. У цьому році вона штучна. В умовах війни формат святкувань теж інший. 

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко. За його словами, цього року було багато дискусій – чи варто ставити ялинку. Головну красуню прикрасили енергозберігаючими гірляндами, які світяться від генератора.

"Зважаючи на те, що ми живемо в умовах воєнного стану, обстрілів та відключень електроенергії. Але, я вважаю, що ми ухвалили правильне рішення. Ялинка повинна бути, у наших дітей має бути свято. Попри всі намагання російських варварів позбавити українців радості Різдва то Нового року. Цього року, звісно, формат святкувань інший. Та й ялинка не така велика й ошатна, як завжди. 12 метрів замість 31-го, як минулого року. І назвали ми її "Ялинкою незламності". Я переконаний, що саме бажання миру і перемоги загадують українці в свято Миколая-Чудотворця. І воно обов‘язково здійсниться. Віримо в Україну та ЗСУ", - наголосив Кличко. 

Цього року дерево штучне і має висоту 12 метрів. Верхівку ялинки прикрашає Герб та 53 прапори держав, які підтримали Україну в боротьбі за незалежність. Масових розважальних заходів, фудкортів, ярмарків, атракціонів на Софійській площі у цьому році не буде.

Чи можуть ялинки погіршити ситуацію зі світлом у великих містах

Через війну в країні, постійні обстріли та проблеми зі світлом більшість міст відмовилися від святкування та яскравих ілюмінацій. Проте єдиної думки щодо ялинок серед очільників великих міст немає. Видання Forbes Ukraine порахувало, чи може новорічне дерево погіршити ситуацію з енергопостачанням, особливо у великих містах України. Так, принаймні 10 українських обласних центрів цьогоріч не встановлюватимуть новорічні ялинки. Зокрема, Дніпро, Рівне, Чернівці, Чернігів, Черкаси, Харків, Тернопіль, Вінниця, Миколаїв та Суми. 

Порівняно невелика, але яскрава 14-метрова ялинка, встановлена минулого року в Маріуполі, мала потужність звичайного електрочайника. Споживання маріупольської ялинки – 1,5 кВт-год та 6 кВт-год у режимі вмикання/вимикання протягом шести вечірніх годин. Більша ялинка, наприклад заввишки 18 м, споживає 2,5 кВт-год. Міста можуть вирішити питання живлення ялинок коштом генераторів. На один вечір працюючої ялинкової ілюмінації вистачить одного генератора на 10 кВт. Подібні апарати споживають 2,5–3 л пального на годину. Пʼять годин роботи гірлянд коштуватимуть близько 750 гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube