У Києві забудовники знищують Синє озеро: активіст розповів подробиці

Читать на русском

Ще у 2022 році водойма була майже повноводною

Читать на русском
Синє озеро
У столиці під забудову знищують Синє озеро. Колаж: Інформатор

Ще у 2022 році водойма була майже повноводною

У Києві навмисно знищують озеро під назвою Синє, яке знаходиться на Виноградарі у Подільському районі. За словами громадського активіста Михайла Погребиського, це робиться під забудову.

Про це він написав у Facebook. Він зауважив, що ще у 2022 році водойма була майже повноводною.

“Я тут отримав просто дику інформацію стосовно унікального Синього озера, яке зникає просто на очах! А саме про те, що катастрофічне обміління озера має штучний і умисний характер! І якби це були просто чиїсь міркування, версії чи здогадки – ні! Інформація із надійних джерел!”, – наголосив Погребиський.

Він підкреслив, що минулоріч плани забудовників пригальмували. Однак саме тепер активізувалися забудовники і вода в озері зникає.

Синє озеро майже знищене. Фото: facebook.com/profile.php?id=100002622126461
Синє озеро майже знищене. Фото: facebook.com/profile.php?id=100002622126461

“Сине озеро. Історичне озеро з часів льодовикового періоду. Але ми живемо в тій країні, де гроші можуть всім закрити рота, де бетонні джунглі важливіші за все.... Навіть не знаю, чи просити вас робити репости, бо, напевно, вже всім, кому треба, упало на кишеню… Навіть адмінам групи "Виноградар" впало, бо блокують всіх поголовно, хто виступає проти вбивства озера. Є інфа, що група стала кишеньковою”, – додав активіст.

Інший громадський активіст Владислав Якименко заявив, що на початку повномасштабного вторгнення Синє озеро наповнили з труби, яка у нього виходить. Це зробили представники тероборони столиці.

“Вбивають озеро цілеспрямовано... Вбивають руками КП "Плесо", котре отримало свою частку вже давно, та руками тих, кому закрили рота”, – додав він.

Забудови у Києві

6 вересня 2023 року у приміщенні Північного апеляційного господарського суду намагатимуться врятувати від забудови озеро Вирлиця. Міська рада передавала ділянки біля водойми в оренду, починаючи з 2005 року. В планах компанії будівництво ТРЦ, аквапарку, ресторанів, критого паркінгу, пішохідної набережної з велодоріжками та рекреаційної зони з «зеленими острівками природи» й місцями для спортивного рибальства. Місцеві мешканці були проти забудови та разом з депутатами міськради пропонували створити там заповідник чи парк. Проте міський голова Києва Віталій Кличко публічно підтримав забудовника у цьому конфлікті. 

Також будівельна компанія "Ковальська" подала до суду на київського пам'яткоохоронця Дмитра Перова. Позов стосується будівництва на вулиці Жилянській. Забудовник звинувачує активіста у наклепі. Перов зазначив, що на місці старовинного будинку компанія-забудовник планує звести бізнес-парк "Nuvo Business Park" площею понад 80 тисяч кв.м., що буде складатися з семи будівель. Але його дії незаконні. Бо дозвіл він тримав зовсім іншої категорії й він передбачає роботи другого аспекту.

Раніше Інформатор повідомляв, що забудовники у Києві зазіхнули на природоохоронну територію на Осокорках. Там знову почали зводити житловий комплекс поблизу озер Небреж та Тягле.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.