Відомий київський пам'яткоохоронець Перов виступив проти знищення пам'ятки архітектури у Києві
Будівельна компанія "Ковальська" подала до суду на київського пам'яткоохоронця Дмитра Перова. Позов стосується будівництва на вулиці Жилянській. Забудовник звинувачує активіста у наклепі.
Про це написав на своїй сторінці у Facebook Дмитро Перов. Він зазначив, що на місці старовинного будинку компанія-забудовник планує звести бізнес-парк "Nuvo Business Park" площею понад 80 тисяч кв.м., що буде складатися з семи будівель. Але його дії незаконні. Бо дозвіл він тримав зовсім іншої категорії й він передбачає роботи другого аспекту.
"Цей день настав! Ковальська офіційно подала проти мене позов. Забудовник вважає, що будівля 1860-х рр., останній зразок ранньої забудови вул. Жилянської, не мала ніякої цінності. У будь-якій європейській країні за таке забрали б ліцензію. У нас же – такі будівлі йдуть під ковш. А хто їх захищає – отримує ось такі листи щастя", – зазначив активіст.
Проте забудовник "Ковальська" не згоден з такими закидами активіста й має намір притягнути його до відповідальності за публічну критику.
"Маніпуляції Дмитра Перова виходять за межі здорового глузду. Його намагання зробити собі політичну кар’єру за рахунок вигадок не залишились непоміченими. Ми підготували позов за наклеп та будемо захищати свою репутацію в суді. По суті коментувати фейки і перекручування фактів не має ніякого сенсу, бо єдина мета цих вигадок – маніпуляція громадською думкою", – заявив директор департаменту комунікацій групи компанії Даниїл Ваховський у коментарі виданню "Твоє місто".
Столичний пам'яткоохоронець наголошує, що будинок-садиба на Жилянській, 47 є одним із найстаріших прикладів забудови вулиці. У 2021 році споруду внесли до так званого "Списку Кличка по культурній спадщині", Київська міська рада наклала мораторій на їх демонтаж або перебудову. Проте "Ковальська" продовжує свої незаконні дії.
За словами Перова, компанія отримала дозвіл з класом відповідальності СС1, який передбачає, що у будівлі постійно перебуватиме до 50 осіб, а кількість поверхів не перевищуватиме чотирьох. Проте забудовник планує звести будівлю на 22 поверхи. А це вже зовсім інший дозвіл.
Будинок на Жилянській збудували у 1860-х роках. Певний час її використовували у якості будівлі для адміністрації молокозаводу, який працював поруч. У ХІХ столітті садиба належала до території пивзаводу Йосифа Бродського та використовувалася для проживання працівників.
Раніше "Інформатор" писав, що в Києві продовжують розбирати "Будинок з мухами", який є історичною пам'яткою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.