У Києві рятують старовинний будинок від руйнування забудовником силами мистецтва

Активісти вже запланували наступний захід, який відбудеться на цьому тижні

Будівництво
У Києві аткивісти на Рейтарській, 37, відкрили виставку і написали заяву до прокуратури

У Києві для захисту історичного будинку, який розташований по вулиці Рейтарська, 37, облаштували арткорнер "Мистецтво проти руйнації". Активісти також звернулись до прокуратури. Вони вимагають накласти арешт на будівлю та техніку забудовника. 

Як зазначив заступник директорки Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Дмитро Перов, виставка картин зібрала людей. Тож вони підписали звернення до Київської міської прокуратури щодо необхідності накладення арешту на будівлю і техніку.

"Є загроза, що екскаватор НЕСТа може в будь-який момент продовжити руйнування пам'ятки — Будинку київського повітового земства", - наголосив Перов.

За його словами, під заявою зібрали більше ніж 100 підписів. Він також анонсував наступний захід вже цієї неділі.

Активісти підписали звернення до Київської міської прокуратури щодо необхідності накладення арешту на будівлю і техніку
Активісти підписали звернення до Київської міської прокуратури щодо необхідності накладення арешту на будівлю і техніку

Долею будинку по вулиці Рейтарська, 37, зайнявся Мінкульт

У Міністерстві культури України вимагали зупинити незаконні дії відносно історичної будівлі, яка розташована по вулиці Рейтарська ,37. Забудовник 26 вересня розпочав роботи зі знесення. Однак комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО не схвалив проведення таких робіт.

На це звернув увагу виконувач обовʼязків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. За його словами, забудовник порушує закон України "Про охорону культурної спадщини"

"Вимагаємо зупинити незаконні дії на вулиці Рейтарській, 37 у місті Києві. Це пряме порушення Закону України "Про охорону культурної спадщини", зокрема статті 37-2 закону, яка вимагає обов'язкове врахування рекомендацій комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО перед проведенням робіт в буферній зоні об'єкта всесвітньої спадщини. Комітет не схвалив проведення таких робіт, оскільки забудовник не провів інформування комітету та не отримав жодних рекомендацій", - наголошував Карандєєв.

28 вересня Мінкультури внесло зміни до державного реєстру нерухомих пам’яток для збереження історичної будівлі по вулиці Рейтарська, 37, у Києві. У відомстві нагадали, що у 2011 році прийняли рішення про розділення пам’ятки і внесення до державного реєстру нерухомих пам’яток України лише частини будинку під технічною адресою – вулиця Рейтарська, 37 а.  При цьому частину будинку виокремлено у "флігель" під літерою А. Цю частину пам’ятки разом з окремим будинком – флігелем садиби за адресою вулиця Рейтарська, 37 б – визнали такими, що не підлягають занесенню до державного реєстру нерухомих пам’яток України. При цьому розробники внесли недостовірні відомості до облікової документації. У цій будівлі з 1917 по 1918 роки проживав і працював відомий український громадсько-політичний, державний діяч і письменник Шаповал.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube