“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Кияни хочуть позбутися російської назви вулиці Німанської у Печерському районі Києва перейменувавши її на честь Дмитра Коцюбайла ("Да Вінчі") - новини Києва
У Києві позбуваються російських назв вулицю й навіть станцій метро й черговий доказ цьому - звернення від відомої української акторки театру Ади Роговцевої, яка зареєструвала петицію про перейменування вулиці Німанської на честь легендарного воїна Дмитра Коцюбайла, якого знали за позивним "Да Вінчі".
Всі охочі можуть підтримати петицію за номером 12083 на сайті електронних петиції КМДА.
Станом на 8 квітня петицію підтримали понад 3 тисячі українців із необхідних 6 тисяч.
Роговцева пропонує перейменувати російську назву вулиці Німанська, що у Печерському районі столиці на нову - на честь легендарного українського захисника Дмитра Коцюбайла ( "Да Вінчі").
У тексті петиції акторка наголошу, що вулиця Німанська отримала свою назву від російської річки Німан, що не має жодного стосунку до України. "Да Вінчі" пішов на фронт коли йому було лише 18 років, він героїчно загинув під Бахмутом у березні 2023 року. Дмитро став прикладом стійкості та відданості Україні, тому дуже важливо, щоб про нього пам'ятали прийдешні покоління українців, а нова назва вулиці допоможе зберегти пам'ять про героя на довгі роки.
Вважаю, що ім‘я Дмитра Коцюбайла має бути вшановане в міському просторі Києва. Пропоную створити вулицю Дмитра Коцюбайла в Печерському районі міста Києва замість вулиці Німанської, - йдеться у тексті петиції.
В грудні 2021 року Дмитро Коцюбайло, відомий як Да Вінчі, отримав найвищу державну нагороду - звання Героя України від президента Володимира Зеленського за його допомогу у боротьбі з російськими окупантами. Коцюбайло, який на той момент був першим добровольцем, який отримав таку відзнаку, долучився до сил опору ще у 2014 році, коли йому було всього 18 років.
Попри те, що він ніколи не був у лавах Збройних Сил України, він пройшов найгарячіші точки війни з росіянами, служачи у Добровольчому українському корпусі "Правий сектор".
Дмитро Коцюбайло, який був уродженцем села Задністрянське на Івано-Франківщині, був командиром батальйону "Вовки Да Вінчі". Він очолював підрозділ з декількох сотень людей, серед яких були майори та капітани. "Да Вінці" - онук воїна УПА. Його важко поранили у 2014 році, проте він, не дочекавшись завершення курсу реабілітації, повернувся на фронт.
У 2016 році йому виповнився 21 рік і його призначили командиром штурмової роти. Підрозділ Да Вінчі працював в усіх гарячих точках фронту і хоча добровольча рота не підпорядковувалась в армії нікому, вона мала великий вплив на боротьбу з російською агресією.
7 березня 2023 року, у боях поблизу Бахмута, Дмитро Коцюбайло загинув від мінометної міни, яка влучила у його шию. Йому було всього 27 років.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що "Площу Льва Толстого" перейменують на "Площу українських героїв".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.