У Києві на 14 пляжах забороняють купатися через брудну воду - де є небезпека

Експерти перевірили пляжі в Києві, результати невтішні

Пляжі
У Києві популярні пляжі не пройшли перевірку - вода виявилася не чистою

У Києві провели перевірку води на пляжах. У результаті стало відомо, що 14 з них не відповідають нормативам якості. У Держпродспоживслужбі назвали місця, де купатися небезпечно.

Про це повідомляється на офіційному порталі Держпродспоживслужби. Зазначається, що перевіряли якраз 14 пляжів у столиці: жоден з них перевірку не пройшов. Експерти зазначили, що проби води на всіх перевірених пляжах не відповідають вимогам Гігієнічних нормативів якості води водних об’єктів. Зараз відповідні пропозиції щодо запобігання негативним наслідкам були надіслані відповідним департаментам. 

"Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві за результатами проведених досліджень води водних об’єктів м. Києва направлена  інформація на адресу комунального підприємства «Плесо» та Київської міської державної адміністрації з відповідними пропозиціями щодо попередження негативних наслідків серед населення при купанні на пляжах "Венеція", "Веселка", "Дитячий", "Золотий", "Молодіжний", "Передмістна Слобідка", "Райдуга", "Тельбін", "Центральний", "Троєщина", "Чорторий",  "Галерний", "Вербний" та "Пуща Водиця", - повідомили експерти.

Результати перевірки пляжів
Результати перевірки пляжів

Чим небезпечні брудні річки та водойми?

Раніше експерти Держпродспоживслужби пояснювали, що купатися можна лише там, де є дозвіл. Краще, радять експерти, щоб це була річка з течією, а не озерце: в стоячій воді розмножуються та довго живуть безліч бактерій. Наприклад, можна захворіти на лептоспіроз: симптоми - сильний біль в м’язах, слабкість, нудота, пожовтіння шкіри. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, то можливі летальні наслідки. 

Зокрема, важливо звертати увагу на пісок. Якщо він вологий, то лежати на ньому не варто: хвороботворні бактерії потрапляють в теплий вологий пісок і якщо не розмножуються, то дуже комфортно себе почувають від декількох годин до кількох діб, пояснили експерти. Тому варто носити взуття на пляжах, ходити в душ після річок і ні за що не купатися там, де це заборонено.

Також у випадку з Чорним морем експерти говорили про наслідки через підрив окупантам Каховської ГЕС. Тому зараз заборонено купатися в Чорному морі та лиманах Одеської, Миколаївської, Херсонської областей. Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, зазначив, що купання в такій воді може призвести до зараження паразитарними хворобами чи до гострої кишкової інфекції. Понад 30% проб з цих водойм не відповідають нормам. Також через мор риби є загроза ботулізму, як зазначають в Міністерстві охорони здоров'я. 

"Риба з річок і моря з цих регіонів може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини. Жоден зі способів приготування не може зробити таку рибу безпечною", - пояснив Ігор Кузін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube