У Києві розчистять річку Либідь: де саме та навіщо

Читать на русском

Комунальники виконають роботи без залучення додаткових коштів із міського бюджету

Читать на русском
Колаж: Інформатор Україна
Роботи покращать водовідведення та дозволять запобігти майбутнім підтопленням

Комунальники виконають роботи без залучення додаткових коштів із міського бюджету

Після скарг мешканців Голосіївського району Києва на підтоплення після дощів, комунальники "Плесо" обстежили підземний відрізок річки Либідь під вулицею Саперно-Слобідською. Водопропускний тунель на цьому відрізку річки розчистять, щоб мінімізувати ризик підтоплень у Голосіївському районі столиці.

Як повідомляє пресслужба Київської міської ради, результати обстеження показали, що на ділянці є значні мулові відкладення, деревина та сміття. Тож щоб усунути причини та мінімізувати ризики подальших підтоплень необхідно розчистити водопропускний тунель. Це покращить водовідведення та дозволить запобігти майбутнім підтопленням.

"Плануємо оголосити конкурсний тендер на Prozorro для відбору підрядної організації. Докладні умови та вимоги до учасників тендеру опублікують найближчим часом. Важливо, що роботи будуть здійснені без залучення додаткових коштів із міського бюджету, за рахунок передбачених витрат комунального підприємства", — пояснили в КП "Плесо".

У фахівців підприємства вже є такий досвід - у 2021 році вони розчистили 800 метрів на ділянці від вулиці Саперно-Слобідської до урочища Лиса Гора. Тоді довелося тимчасово змінювати русло, щоб вивезти тонни сміття та привести до нормального стану підземну частину річки. Проблема літописної річки у тому, що у багатьох місцях на її берегах — промзона і гаражі. І є чимало тих, хто використовує річку, як безплатне сміттєзвалище.

Річка Либідь

У давні часи Либідь була повноводною річкою, що служила південним та південно-західним кордоном Києва. На річці розташовувалися численні загати і водилася риба. На початку ХХ століття річка почала серйозно забруднюватися - в неї стали відводити зливові стоки з колекторів, також сюди стікало чимало каналізаційних стоків.

Виток річки розташований у районі сучасного бульвару В. Гавела (Івана Лепсе). Далі Либідь тече через район Караваєвих дач у напрямку залізничного вокзалу. Після цього річка протікає паралельно залізниці, неподалік палацу "Україна" та Володимирського ринку, через Деміївську (Московську) площу і, в результаті, впадає в Дніпро в районі станції метро "Видубичі". На поверхні річку можна спостерігати в районі залізничної станції "Караваєві Дачі", найбільше – на відрізку від залізничного вокзалу до Деміївської (Московської) площі. Здебільшого річка тече в колекторах під землею, в неї впадає кілька інших маленьких приток.

На єдиній ділянці річки, яку не каналізовано (в пониззі), рішенням Київської міської ради № 96/256 від 24.10.2002 р. було створено комплексну пам'ятку природи місцевого значення "Природне русло р. Либідь", площею 0,3 га. У той же час, продовжується забруднення річки Либідь — триває неконтрольоване скидання сміття, надходження стічних вод, що надзвичайно погіршує якість води в річці. Протягом останніх років, під час кожної весняної повені Київська міська державна адміністрація обіцяє провести комплекс робіт з очистки та розширення русла.

5 листопада 2015 року кияни звернулися у Київраду з електронною петицією про визнання долини річки Либідь зоною екологічного лиха. 24 січня 2016 року, кияни Нечволод Дмитро, Мраморнов Максим та Артем Заварзін організували сплав на байдарці Либіддю, тим самим привертаючи увагу влади до потенціалу використання річки. Кияни вважають, що до річки Либідь давно пора застосувати міжнародний досвід ревіталізації (повернення до життя) малих річок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.