У Калуші 8 людей отруїлися їжею з фастфуду

Всі постраждалі знаходяться в інфекційному відділенні

У Калуші 8 людей отруїлися їжею з фастфуду

У Калуші 8 осіб отруїлися їжею з фастфуду. Вони всі зараз перебувають в інфекційному відділенні міської лікарні. 

Про це йдеться у зведенні управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської обласної державної адміністрації, передає Інформатор.

Як повідомили в обласному центрі контролю і профілактики хвороб, стався груповий спалах гострої кишкової інфекції після відвідування  закладу громадського харчування «Crispy». Отруїлися 8 людей, серед яких дитина до 15 років. Постраждалі знаходяться в інфекційному відділенні Калуської міської лікарні.

Як пише "Суспільне", у хворих була підвищена температура, діарея, блювота та інтоксикація. 

"Зараз їхній стан більш-менш стабілізувався, але не в усіх, бо є ще інфекція. Люди лежатимуть у лікарні тиждень, а потім їм треба вдруге проводити посів на сальмонелу. В однієї пацієнтки, яку ми прийняли ще 3 жовтня, її вже виявили. 6 жовтня стане відомо чітко, у скількох людей є ця інфекція", — сказав директор Калуської міської лікарні Микола Гудим.

Зазначимо, гострі кишкові інфекції - одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай їх викликають бактерії або віруси, які потрапляють до організму людини із зараженою їжею або водою. Щоб уберегтися від харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій, вживайте тільки ті продукти, в якості яких ви впевнені.

Для профілактики гострих кишкових інфекцій потрібно:

  • дотримуватися правил особистої гігієни (мити руки з милом перед їжею, після повернення з вулиці та після кожного відвідування туалету);
  • тримати в чистоті всі поверхні і кухонні прилади, які використовуються для приготування їжі;
  • користуватися індивідуальним посудом;
  • використовувати безпечну воду, не пити воду з неперевірених джерел;
  • вживати бутильовану воду, в разі неможливості придбання бутильованої води використовувати охолоджену кип'ячену воду;
  • мити і обдавати окропом фрукти і овочі, особливо в разі споживання їх в сирому вигляді;
  • не вживати продукти з вичерпаним терміном придатності, використовувати для приготування їжі тільки свіжі продукти харчування;
  • для зберігання харчових продуктів використовувати чисту упаковку (поліетилен, контейнери для харчових продуктів і т.п.);
  • не купувати продукти харчування у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі;
  • не давати маленьким дітям некип'ячене розливне молоко, сирі яйця;
  • уникати контактів з особами, які мають ознаки інфекційного захворювання;

При появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, головний біль, інтоксикація, блювота, рідкий стул, болі в животі, висип) потрібно звертатися за медичною допомогою. Самолікування може призвести до ускладнень.

Нагадаємо, у Вінницькій області від отруєння померли дві сестри 4 і 13 років,ще одна дитина в лікарні. Крім того, у Чернігівській області 7-річна дитина наковтався таблеток .

Також Інформатор писав, що в реанімації лікарні Харкова померла 3-місячна дитина.Вона могла отруїтися дитячою сумішшю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube