Україна отримала від ЄС систему розмінування MV-10: як вона допоможе саперам

MV-10 знешкоджує протипіхотні, а також протитанкові міни та інші боєприпаси, що не вибухнули, й підходить для обробки великих територій

Система розмінування DOK-ING MV-10
MV-10 зробить роботу українських саперів безпечнішою та ефективнішою

Європейський союз у рамках пакета допомоги передав Україні систему розмінування DOK-ING MV-10. Її отримала Державна служба спеціального транспорту України. Ця техніка може розміновувати до 4000 квадратних метрів за годину.

Про це повідомила пресслужба ЄС. Зазначається, що цю техніку Україна отримала в рамках пакета підтримки гуманітарного розмінування в Україні на суму 25 мільйонів євро від ЄС, про який було оголошено на саміті Україна-ЄС у лютому 2023 року. То була вже остання поставка в рамках цього пакету допомоги.

"Відбиваючись від агресора, Україна водночас уже відбудовується. Її вибухотехніки беруться за надзвичайно небезпечне, але важливе завдання з очищення звільнених земель від смертоносних мін, залишених російськими агресорами. Для нас велика честь зробити роботу українських саперів безпечнішою та ефективнішою з цим європейським обладнанням. Разом ми можемо допомогти врятувати життя та зробити свій внесок у краще майбутнє України", - заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Система розмінування MV-10 знешкоджує протипіхотні, а також протитанкові міни та інші боєприпаси, що не вибухнули, і особливо підходить для обробки великих територій. Завдяки дистанційному управлінню керувати системою безпечно. Вона може розміновувати до 4000 квадратних метрів на годину, в тому числі на крутих схилах.

DOK-ING MV-10
DOK-ING MV-10

В ЄС наголосили, що через загарбницьку війну з боку рф Україна входить до числа найбільш забруднених мінами та вибухонебезпечними залишками війни країн світу. Розмінування територій, звільнених від російської окупації, має важливе значення для відновлення та відбудови України. Це дозволяє безпечно повернутися цивільному населенню та відновити економічну діяльність, зокрема в транспорті, торгівлі та сільському господарстві.

Допомога Україні від ЄС

1 лютого Європейська рада схвалила рішення про виділення Україні 50 млрд. Відповідний крок підтримали всі 27 лідерів країн Євросоюзу, включаючи Угорщину, яка тривалий час виступала проти додаткової допомоги нашій країні. Ці кошти ЄС виділятиме Україні протягом 2024-2027 років.

Окрім того, 6 лютого до Києва прибув високий представник ЄС з закордонних справ Жозеп Боррель. Політик прибув до столиці для того, щоб "обговорити непохитну підтримку України з боку Євросоюзу - у військовій сфері, у фінансовій сфері з новим українським фондом, а також на шляху реформ в ЄС". 7 лютого він виступив у Верховній Раді України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube