Пришвидшить та здешевить процес: до розмінування України залучать штучний інтелект – Мінекономіки

У використання асистента на базі платформи штучного інтелекту допоможе компанія Palantir

Розмінування України
Йдеться про гуманітарне розмінування

Проблему мінного забруднення України допоможе вирішити компанія Palantir. Її фахівці створили програмного асистента на базі штучного інтелекту. Він допоможе швидко й з меншими затратами розмінувати території нашої країни. 

Про підписання відповідної угоди повідомила пресслужба Міністерства економіки. Зазначається, що її уклали у Лондоні під час робочого візиту до Великої Британії української делегації. Компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних, допоможе Україні оцифрувати та автоматизувати операції гуманітарного розмінування. А щоб пришвидшити цей процес будуть використовувати штучний інтелект.

"Гуманітарне розмінування — нульовий етап відновлення України. Наразі потенційно забрудненими є 156 000 квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебуває понад 6 мільйонів українців. Саме тому прискорення гуманітарного розмінування, зокрема завдяки співпраці з такими технологічними компаніями як Palantir — це можливість зберегти життя людей та швидше розпочати відбудову України", – заявив виконавчий віцепрезидент Palantir у Великій Британії та Європі Луїс Мослі

У відомстві додали, що платформа працюватиме з базами даних, які сформовали дотичні до виконання заходів протимінної діяльності структури. Серед них органи місцевого самоврядування, регіональна влада, міністерства та відомства, а також оператори протимінної діяльності.

Мінне забруднення України

За понад два роки повномасштабної війни в Україні міни разом із бомбами та артилерійськими снарядами, що не розірвалися, забруднили територію, співмірну за площею з американським штатом Флорида чи африканською країною Уругвай. Найзабрудненішими на сьогодні є Харківська, Донецька і Херсонська області.

Наразі в Україні працює 340 розрахунків піротехніків, які налічують майже 1900 осіб. Вони залучені до розмінування територій на самих складних напрямках. Але проблема настільки масштабна, що розмінування може зайняти сотні років і коштувати мільярди доларів.

Саме тому західні партнери передають у рамках воєнної допомоги машини для розмінування та навчають наших саперів. Також не стоїть на місці й вітчизняне виробництво. Нещодавно компанія E Farm Pro та виробник сільськогосподарської техніки представили безпілотну машину розміновування. Вона вже пройшла тестування.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У Кабміні існують різні системи автоматичного обчислення, такі як СМ КОР, які вже використовуються на митниці та в податковій. Однак, у Бюро Економічної Безпеки ще не розпочали використання аналітики та індикаторів. Чому так сталося і які можливі наслідки цієї бездіяльності? Думкою на цей рахунок поділиться голова Ради громадського контролю БЕБ України, Тарас Котов. Дізнайтеся більше у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube