У Херсонській області в заповіднику «Асканія-Нова» померла зграя червонокнижних птахів

Читати російською
Зараз на місці почалося епізоотичне розслідування

У Херсонській області зафіксували новий випадок загибелі птахів в заповіднику «Асканія-Нова». Проводиться розслідування.

Про це повідомили в головному управлінні Держпродпотребслужби в Херсонській області, передає Інформатор .

Директор заповідника повідомив, що на території виявлені тушки більше 150 мертвих птахів кількох видів, серед них близько 30 огарів, які занесені до Червоної книги України.

"Кілька тушок птахів готуються для відправки на дослідження. Працівники поліції та представники заповідника здійснюють об'їзд оточуючих фермерських господарств, щоб з'ясувати, де могли птиці годуватися та чим оброблялися поля", - заявив начальник відділення поліції Сергій Ященко.

На території дендропарку і озер на території зоопарку виявили 187 трупів птахів: кряква - 38; качка огарь (червонокнижна) - 32; граки - 75; галки -42.

У поліції повідомили,що на місці працює керівництво та слідчо-оперативна група поліції, а також фахівці ветеринарної служби.

Нагадаємо, на початку січня цього року на території заповідника вже був зафіксований мор 185 сірих журавлів, які занесені до Червоної книги.Основною версією є те, що птахи спробували зерно, яке місцеві фермери використовували проти польових гризунів.

Зараз в дослідницькому інституті в Харкові проводяться необхідні експертизи, за результатами яких очікується встановлення причини загибелі птахів і надання цьому відповідної правової оцінки.