Трамп сумнівається, що зможе завершити війну в Україні: що викликало невпевненість лідера США

Американський президент Дональд Трамп визнав, що не впевнений у здатності припинити війну Росії проти України, чим фактично відмовився від своєї ключової передвиборчої обіцянки

Дональд Трамп, війна в Україні
Трамп визнав свою слабкість у питанні війни в Україні. Фото: Getty Images

Президент США Дональд Трамп більше не впевнений, що зможе завершити російсько-українську війну. У коментарі журналістам він фактично відмовився від своєї гучної передвиборчої обіцянки "припинити війну в перший день" свого повернення в Білий дім. Лідер США заявив, що не гарантує завершення війни, бо розмова з Путіним, за власним зізнанням, лише поглибила розчарування.

Про це пише Politico. Коли журналісти запитали, чи й досі він планує швидко зупинити повномасштабну агресію Росії проти України, Трамп відповів:

"Я не знаю. Я не можу вам сказати, чи станеться це, чи ні".

Водночас, він запевнив, що мир залишається його прагненням:

"Так. Я хотів би, щоб це сталося", - додав президент.

Варто зазначити, що ще під час виборчої кампанії Трамп постійно наголошував на здатності завершити війну дуже швидко - щойно обійме посаду. Однак згодом він почав відступати від цієї риторики, назвавши початкові заяви "перебільшенням".

"Ми допомогли багатьом країнам... Ситуація з Україною - це угода Байдена. Це не угода Трампа. Я намагаюся її завершити", - сказав Трамп.

Політик також визнав, що його остання телефонна розмова з російським лідером не принесла жодних зрушень:

"Я ж казав, що дуже незадоволений своєю розмовою з президентом Путіним... Він хоче дійти до кінця, просто продовжувати вбивати людей, це ні до чого", - додав він.

Україна буде захищатися: розширює виробництво зброї

На тлі заяв Трампа Україна демонструє динаміку розширення виробництва озброєнь спільно із західними союзниками. Цього тижня президент Володимир Зеленський повідомив про підписання двох важливих оборонних угод: з американською компанією - щодо виготовлення дронів, а також із Данією - про запуск першого спільного виробництва зброї за кордоном.

"Масштабуємо спільне з партнерами виробництво зброї: далекобійної - щоб зменшити російське бажання вбивати, і дронів-перехоплювачів - щоб захистити наших людей", - зазначив глава держави.

Крім того, відбулася розмова між Зеленським і Трампом - лідери обговорили потреби України в ППО, зокрема в системах Patriot. США сигналізують про готовність продовжити підтримку, попри складну динаміку переговорів із Кремлем.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube