У першому півріччі 2025 року кількість звернень за притулком у Німеччині різко впала на 43%, поступившись Іспанії та Франції. Водночас у ЄС загалом спостерігається зниження кількості шукачів притулку, окрім зростаючої хвилі з Лівії
У першій половині 2025 року Німеччина зафіксувала суттєве скорочення кількості звернень про надання притулку. Вперше за довгий час країна втратила статус лідера в Євросоюзі за цим показником. Про це йдеться у звіті Європейської комісії та матеріалі Welt am Sonntag.
За офіційними даними, з 1 січня по 30 червня 2025 року в Німеччині було подано 65 495 заявок на притулок - це на 43% менше, ніж за аналогічний період минулого року. В результаті Німеччину випередили Іспанія з 76 020 і Франція з 75 428 такими зверненнями.
Загалом у ЄС загальна кількість шукачів притулку за перше півріччя 2025 року знизилась на 23% у порівнянні з першою половиною 2024 року, склавши 388 299 заявок. Водночас Єврокомісія відзначає стрімке збільшення кількості прохачів притулку з Лівії, що пов’язано з погіршенням внутрішньої ситуації в країні, що викликає занепокоєння в Європейському Союзі.
У Німеччині тема нелегальної міграції в останні роки залишалась гострою, і новий уряд під керівництвом Фрідріха Мерца заявив про намір застосовувати жорсткіші заходи у цій сфері. Зокрема, Міністерство внутрішніх справ ФРН ввело посилені прикордонні перевірки та політику відмови у прийомі шукачів притулку, які вже подали заявку в іншій країні ЄС.
Нагадаємо, що з 2023 року Німеччина посилила контроль на кордонах із сусідніми країнами, відмовляючи у в’їзді десяткам тисяч осіб, з яких кожен п’ятий - громадянин України. Більше відмов отримали лише сирійці.
Крім того, у Німеччині вирішили обмежити допомогу для українських біженців, які прибули після 1 квітня 2025 року, а також більш ретельно перевіряти їхні фінансові ресурси в Україні. Також уряд затвердив дволітнє призупинення возз’єднання сімей для біженців з обмеженим статусом захисту. Відповідний законопроєкт підтримала більшість у Бундестазі. Винятки передбачені лише у виняткових випадках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.