У Грузії правоохоронці допитують добровольців, які воювали за Україну, проти одного завели секретну справу

Ще один доброволець, Надім Хмаладзе, каже, що його звинувачують у тероризмі та державному перевороті

Надім Хмаладзе, грузинський легіон шеврон
Мінімум трьох добровольців, які воювали за Україну, зокрема Хмаладзе (на фото), викликали на допити грузинські ГБшники

У Грузії викликали на допит щонайменше трьох добровольців, які брали участь у боях за Україну. Вони проходять у справах щодо нібито тероризму та державному перевороту. Добровольці вважають, що їх намагаються залякати.

Про інтерес служби держбезпеки Грузії до своєї персони розповів, зокрема, грузинський доброволець Надім Хмаладзе. У коментарі виданню Batumelebi він повідомив, що на допит викликали ще двох бійців - Важу Цецадзе та Лашу Чигладзе. Їм інкримінують ті самі статті.

"Мені подзвонив незнайомий номер, привітався і повідомив, що викликають на допит. Я йому сказав, що прийду на допит у присутності судді. "Тоді підпишіть, що ви відмовляєтесь від допиту, ми подамо клопотання до судді, і вас так допитають", - розповів Хмаладзе.

У березні 2023 року ЗМІ повідомляли, що Хмаладзе затримували під час протестів у Тбілісі. Його адвокат заявляв, що у той момент чоловік давав інтерв'ю і не міг скоїти правопорушення. На думку Хмаладзе, добровольців намагаються залякати.

"Мене, Надіма Хмаладзе, звинувачують у тероризмі та державному перевороті. Хіба це не круто?" - написав чоловік.

У Грузії місцеве КДБ дошкуляє добровольцям, які воювали за Україну, проти одного завели секретну справу 1

Іншого добровольця, Лашу Чигладзе, вже допитали. Його адвокати зазначають, що на допиті у нього питали про перебування в Україні (за даними ЗМІ, Чигладзе брав участь у бойових діях минулого року та нагороджений медаллю за мужність).

Проурядовий телеканал "Імеді" повідомляє, що Чигладзе проходить у справі про змову з метою нібито повалення влади та "підготовки тероризму". Що мається на увазі під другою частиною формулювання, неясно. У кримінальному кодексі Грузії такої статті немає, зазначає "Эхо Кавказа". На справу накладено гриф "таємно". Ні Чигладзе, ні його адвокат не можуть говорити про деталі.

Водночас адвокат Чигладзе назвав справу "прямо політичною". Він додав, що його клієнта викликали на допит тому, що він боровся в Україні проти Росії.

"Грузинський легіон" захищає Україну

Грузинські добровольці воюють на боці України з 2014 року. У вересні 2023 року "Новости-Грузия" зазначали, що в боях за Україну лише з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року загинуло понад 50 грузинських добровольців, та вони продовжують гинути.

Найбільша частина грузинських добровольців воює у складі формування "Грузинський легіон", його специфіка - диверсійно-розвідувальна робота. Командир легіону Мамука Мамулашвілі попереджав, що грузинські спецслужби співпрацюють з росіянами та намагаються певним чином зливати інформацію про грузинських добровольців.

В червні 202 року "Грузинський національний легіон", який захищає Україну від агресії Росії, оголосили у країні-окупанті "терористичною організацією". Російські спецслужби стверджують, що легіон було створено 2014 року під патронажем Головного управління розвідки Міністерства оборони України й зараз він є найбільшим збройним формуванням, яке "комплектують за національною ознакою".

Легіон звинувачували у нібито підготовці держперевороту в Грузії

У вересні 2023 року служба держбезпеки Грузії (СДБ) повідомила про розкриття організованої за кордоном змови з метою нібито захоплення влади в Грузії. Авторами називалися лідери опозиційного "Нацруху", члени "Грузинського легіону" та представники громадянського сектору, які фінансуються США. План, як стверджувалося, полягав у тому, щоб влаштувати в Грузії революцію на приклад українського Євромайдану.

Відповідно до СДБ, виконавцем мала стати "велика група осіб грузинського походження, що воює в Україні, та частина грузинської молоді, яка перебуває під впливом зацікавлених сторін, підготовка якої ведеться поблизу польсько-українського державного кордону". Справа не отримала продовження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube