Росія - назавжди ворог для України. Інтерв'ю з командиром "Грузинського легіону" Мамукою Мамулашвілі

Командир "Грузинського легіону" розповів, чи можливо було Україні перемогти росію ще до початку повномаштабного вторгнення та чому українським дітям не слід вчити російську мову

Мамулашвілі
"Грузинський легіон" воює з росіянами з 2014 року

"Інформатор" зустрівся з командиром Грузинського легіону Мамукою Мамулашвілі. Підрозділ з початку російського вторгнення у 2014 році боронить Україну. Говорили про майбутнє України та росії, про ставлення російської влади до війни та своїх військових. А також про те, чи можливо було Україні перемогти росію ще до початку повномаштабного вторгнення.

 

Чи можна було перемогти у 2014 році?

- "Грузинський легіон" знаходився на початку російського вторгнення, влітку 2014-го, біля Луганська. Чи можливо було в той час вибити росіян з території України, щоб “ЛДНР” не існувало взагалі?

- На мою думку, росія ще тоді використала практично весь професійний ресурс своєї армії, щоб повернути Україну в те русло, в якому вона перебувала до революції. Сьогодні вона не може просуватися вперед, тільки тому, що за всі ці 8 років було знищено величезну частину російської армії. Те, що ми робили з 2014 року, робимо і сьогодні.

Із самого початку це була неоголошена повномасштабна війна. Тож запобігти їй було неможливо. На той момент Україна не мала ресурсу — професійних солдатів. Україна набула цей досвід у процесі восьмирічної війни до початку повномасштабного вторгнення.

- Дев'ять років тому вже було зрозуміло, що росія почне воювати основними силами, а не через проксі-війська?

- Вона не воювала проксі-військами спочатку. Вона надсилала всі свої ресурси, щоб схилити Україну повернутися. Росія мала план повернути Україну у пострадянський простір і вона використала з самого початку абсолютно все, що могла.

Путін не напав би без підтримки "бидла"

- В інтерв'ю у 2015 році ви заявляли наступне: “Росія ніколи не ставиться цивілізовано до сусідів, завжди тягтиме у своє болото. Путін не міг би проводити свою імперську політику, якби не було такої підтримки всередині країни”. На вашу думку, путін пішов на повномасштабне вторгнення також тому, що знав, що російське суспільство це схвалить?

- Росія – це країна терористів не тому, що має зброю. Росія — країна терористів, тому що у росіян менталітет терориста. І все, що сьогодні відбувається, це заслуга т.зв. "руського народу". Без величезної підтримки, вибачте, того “бидла”, основного суспільства так званого “російського народу”, путін нізащо не наважився б розпочати якусь війну.

Навіть усунення путіна на будь-якому етапі цієї війни не дало б абсолютно нічого. Це російський менталітет, який сьогодні воює з незалежністю. Якщо ми пройдемося з історії, зрозуміємо одне – росія не могла ніколи жити зі своїми сусідами у добросусідських відносинах. Росія завжди намагалася щось відібрати, щось вкрасти. Так що в цьому випадку росія все одно зробила б те, що вона робить зараз. Запобігти цьому було неможливо.

Щодо повномасштабної війни, ми про неї говорили набагато раніше, ніж про неї почали говорити, скажімо, західні ЗМІ. І ми до неї готувалися. Ми сиділи з хлопцями на базі. Я їм сказав: “Хлопці, повірте, нам скоро доведеться захищати ось цю нашу базу”. І ніхто не здивувався, що росія розпочала вторгнення два роки тому. Так, нам довелося захищати цю базу.

Тож дуже легко передбачити кроки росії, для цього потрібна мінімальна аналітика історичних подій, взаємин із Україною чи Грузією. І це дає повну картину того, що робитиме росія. На жаль, у нас ніколи не вистачало сил та ресурсів протистояти цьому світовому злу. Сьогодні Україну підтримує велика кількість європейських країн, Сполучені Штати тощо. І нам постачають зброю.

В іншому випадку росія, напевно, знову розстріляла б переважну більшість еліти українського суспільства, і це закінчилося б дуже швидко. Воля українців у поєднанні із західним озброєнням змогла зламати міф про росію.

Як зробити росію безпечною?

- Як ви вважаєте, після того як міф щодо росії зламаний, чи з’явиться у Молдови та Грузії шанс повернути свої території та вигнати російський контингент?

- У Грузії після війни, практично прямої конфронтації з росією у 90-х роках і ще наступних кількох роках після розвалу Радянського Союзу, після епохи реформ, росія таки змогла, підкупила та влила величезні фінанси, щоб повернути контроль над політичною владою.

І для України обов'язково треба робити з цього висновок. Ми 30 років тому пройшли війну, яку зараз переживає Україна. Еволюція в суспільстві та кроки, які робила росія, це відображення того, що відбувається в Україні.

- На вашу думку, наскільки складно буде після вигнання росіян з окупованих територій, реінтегрувати до українського середовища людей, які живуть під окупацією майже 10 років?

- Я не надто люблю радикальні методи, але думаю, що після деокупації їх треба повернути матінці-росії, і нехай вона ними займається. Люди, які зрадили свою країну, ніколи не зможуть бути частиною суспільства, реінтегруватись. На побутовому рівні це не українець, це людина, яка зрадила себе, зрадила свою генетику. І, на мій погляд, на генетичному рівні такі люди зраджуватимуть і зраджуватимуть.

- Ви зараз маєте на увазі саме тих, хто співпрацював з росією?

- Тих, хто співпрацював і співпрацює.

- Що треба зробити, аби росія стала безпечною?

- Росія має розвалитися. Ми всіляко цьому сприятимемо. Ми робитимемо абсолютно все, щоб росія розвалилася. Росія не має права існувати в тих кордонах, у яких існує, і росія не має права існувати такою, якою вона є сьогодні. Кожна людина, яка адекватно мислить, думаю, з цим згодна.

- Цей розвал, потенційно, може початися в Москві, чи з окраїн, що претендують на незалежність?

- Розвал росії розпочнеться з розвалу тих фрагментів, які вона окупувала. Дагестан, Чечня та всі різні так звані федерації, з чого сьогодні складається росія, ні морально, ні культурно ніяк не відносяться до росії. Тож, на мій погляд, розвал росії обов'язково розпочнеться якраз із цих регіонів.

Навіщо росія веде штурмові дії під Авдіївкою?

- Чому, на вашу думку, росіяни ведуть штурмові дії під Авдіївкою?

- Знаєте, я не бачу особливої мети, як я не бачив цієї мети у Бахмуті. Путін мав двохвилинний брифінг, де він сказав, що ми взяли контроль над Бахмутом. Це звичайна піар-компанія. На мій погляд, вона більше запланована адміністрацією президента (рф), щоб у нього був ще один брифінг, де він міг би сказати, що ми якось просунулися.

Дуже-дуже важко передбачати деякі речі, що відбуваються сьогодні в Україні, тому що росія не має централізованої армії вже, росія не має професійної частини армії. І вони намагаються використати ту решту недосвідчених орків, які все ще є. І кидають їх у різні напрямки. Скільки їх гине, як вони гинуть, це не має жодного сенсу. Вони самі їх ненавидять, їм начхати на це м'ясо.

- Ви сказали, що для росіян нічого не коштують солдати. Але, до прикладу, тувинців загинуло майже в 300 разів більше, ніж жителів Москви. Тож є певні жителі певних регіонів, які взагалі нічого не коштують, їх вмирає величезна кількість, а жителів інших регіонів, тих самих кадирівців, вони високо цінять. Наскільки така політика взагалі може існувати в сучасній війні?

- Так і є. Є народи, яких взагалі не шкода. Я думаю, у них це поділено на категорії. Є народи, які шантажують росію. Це Кадиров і його банда. І Путін дуже обережно до цього ставиться. Він надав їм іншу функцію - робити загороджувальні загони. Торгувати всім, чим можна. Навіть людьми поблизу лінії зіткнення, грабувати українців і так далі. Всі насправді мають свою функцію в цій банді і всі по-різному цінуються. Кадиров за своїх впрягається завжди. По-перше, він ганьбиться, коли вони довго сидять у полоні і починають багато розмовляти і починають плакати. Це руйнація того міфу, який вони створили у росії. Тому що такі відео потрапляють у російське суспільство.

І вони дуже швидко їх міняють. Вони розподілені на якісь категорії, на кшталт кримінальних банд. І відповідно до них підходять різними методами.

- Головне у будь-якій банді — полювання за наживою. І ви колись казали, що ті, хто воюють за гроші, вони, в принципі, не дуже хороші воїни. Наскільки великий вплив на хід війни має те, що основна мотивації росіян — гроші?

- Загалом ця армія не може ефективно воювати, бо ця армія не має абсолютно всієї мотивації. Мотивації там нема. Там є методи наживи просто.

Тут їм дають повноваження, щоб вони могли вільно грабувати. Їм більше не треба. Це примітивний рівень людини, яка просто за найменше готова вбити людину. Тому я й говорю, що це банда, яка просто гребе до себе все, що можливо.

У Грузії вони грабували храми, забирали святині. Не лише за останні війни, за всю історію. Вони перефарбовували фрески у грузинських церквах, будували російського типу церкви. Це клептомани історії. Війна йде також за історію, бо без України міф про історію росії розсіюється.

- Чи потрібно зараз українцям вчити мову ворога, як це потрібно було, до прикладу,  Грузії?

- Для Грузії це було життєво важливо, тому що Грузія не має такого великого людського ресурсу, як Україна. Для України це не буде потрібно, тому що росія після війни з Україною вже не буде у тій формі та у тій загрозі, в якій треба обов'язково знати мову.

На мою думку, краще забувати майбутньому поколінню російську мову і пам'ятати те, що росія зробила з Україною. Обов'язково майбутнє покоління вчитиме у школах, що росія – це ворог. І щодня треба над цим працювати, щоб ми більше не спокушалися брехнею про те, що росія колись може стати бодай сусідом. Росія – це ворог і росія завжди залишиться ворогом і для України, і для Грузії. Ми в активній фазі війни і росія все ще залишається сусідом. Як би ми не викинули їх за кордон, росія все ще буде за кордонами, але близько. І треба завжди бути готовим до будь-якої агресії. Вона може повторитись.

Нагадаємо, у ніч проти вівторка, 21 листопада, росія атакувала Україну "шахедами" та крилатими ракетами. На Донеччині ворог обстрілював чотирма ракетами С-300. Атака дронами велась з Приморсько-Ахтарська. Всього ворог запустив десять дронів Shahed. Раніше Інформатор писав, що втрати окупантів за добу сягнули 610 російських загарбників. Також ліквідовано ще 4 артсистеми ворога. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube