Імпорт електроенергії здійснюється зі Словаччини та Молдови
В Україні станом на 24 жовтня через бойові дії та з інших причин без світла залишається 440 населених пунктів. Внаслідок обстрілів з боку окупантів є пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Кіровоградській, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
Як зазначили в Укренерго, два блоки (один на тепловій електростанції та один на теплоелектроцентралі) ввели в аварійний ремонт. Попри це, електроенергії, виробленої електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів.
"Укренерго не бачить підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались. Якщо у вас відсутня електроенергія - причини дивіться в особистому кабінеті споживача або на сайті вашого обленерго", - наголосили в Укренерго.
Імпорт електроенергії здійснюється зі Словаччини та Молдови. Загальний обсяг 166 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 105 МВт. Експорт здійснюється до Словаччини та Молдови загальним обсягом 3300 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 396 МВт.
Щороку в Україні затверджуються графіки планових (погодинних) та аварійних відключень електроенергії на випадок надзвичайних ситуацій. Так було і до війни. Надзвичайні ситуації можуть бути різні, тому енергетикам потрібен план, як діяти, якщо в енергосистемі виникла аварія, дефіцит електроенергії чи інший форс-мажор. Графік відключень – це порядок відключень ліній електропередачі обленерго, якими заживлені споживачі, по черзі. Графік застосовується лише в разі виникнення необхідності. Це як розклад чергування на випадок надзвичайної ситуації в організації чи, наприклад, план евакуації при пожежі. Вони мають бути в кожному офісі, але їх наявність не означає, що надзвичайна ситуація чи пожежа вже настали.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.