Борг за світло на прифронтовій території: у YASNO пояснили, як оплатити електроенергію

Енергетики розповіли, як оплатити комунальні послуги на прифронтовій території

Стало відомо, як оплатити електроенергію, якщо будинок на прифронтовій території
Комунальні послуги

Чимало українців має житло на прифронтовій території. Проте комунальні послуги там сплачувати необхідно. У компанії YASNO пояснили, як оплачувати послуги в таких випадках.

Про це повідомляється на офіційній сторінці YASNO в соціальній мережі. Зазначається, що оплатити рахунки, якщо житло знаходиться на прифронтовій території, можна кількома способами. Який варіант підходить — залежить від стану помешкання.

Якщо житло ціле, то варто передати постачальнику фактична показання лічильника, щоб експерти зробили перерахунок за весь період. Оплата повинна бути за фактично спожиту електроенергію. Якщо в помешканні проживали родичі — питання потрібно вирішувати самостійно з ними. Якщо в помешканні проживали треті особи, то необхідно звертатися до обласної військової адміністрації: в такій ситуації можна оформити відшкодування.

Фото: YASNO
Фото: YASNO

Якщо житло зруйноване, потрібно отримати довідку про руйнацію житла. Для цього необхідно звертатися до військової адміністрації міста або області. Також це можна зробити через портал "Дія". Довідку про руйнацію житла потрібно передати оператору розподілення. Оператор перерахує обсяг електроенергії, який було спожито з моменту знищення житла. Постачальник скорегує суму для сплати. Після цього лічильник буде знято з обліку.

Фото: YASNO
Фото: YASNO

Якщо стан житла невідомий, то потрібно попросити сусідів або родичів передати показання постачальнику. У випадку, якщо всі прилади точно вимкнені і в будинку ніхто не живе, варто передавати регулярно останні показання, що були. Їх можна знайти в особистому кабінеті на порталі постачальника.

Фото: YASNO
Фото: YASNO

Якщо ніхто не може з цим допомогти, показання може зняти контролер оператора розподілу, якщо в районі безпечно і немає обстрілів. Це можливо у випадку, якщо власник напише відповідну заяву до постачальника.

Комунальні послуги в Україні

Раніше в Київводоканал пояснювали, що потрібно робити у випадку великих боргів за комунальну послугу. Зазначається, що в таких випадках постачальник йде на зустріч клієнтам: якщо є заборгованість, то можна укласти договір про реструктуризацію боргу. Якщо укласти такий договір з постачальником комунальних послуг, то борг буде розбитий на щомісячні платежі. Експерти підкреслили, що терміни реструктуризації теж можна обрати більш зручні для клієнта. Таким чином, є можливість простіше виплатити борг за комунальні послуги. Які документи потрібні:

  • Паспорт власника житла (або всіх співвласників житла, якщо їх декілька);
  • Картка платника податків власника;
  • Документ, що підтверджує право власності на житло;
  • Для неприватизованих квартир – завірену копію ордера на житлове приміщення.

Також у Державній службі статистики розповідали, як за останній рік змінилася вартість комунальних послуг в Україні. За даними від літа 2022 року до літа 2023 року агалом українці стали платити за комуналку на 14,7% більше. Найбільше зросла вартість електроенергії – аж на 69,7%. При цьому послуги  з управління багатоквартирними будинками зросли 2,7%, водопостачання – на 0,8%; Стали меншими лише рахунки за воду: гаряча вода та опалення здешевшали на 0,2%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube